На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли війська РФ просувалися на Київщині, оборонці підірвали насосну станцію, аби окупаційна армія не просунулася в бік Києва.
Про це розповідається у документальному фільмі "Війна за море: від Дніпра до Криму" із циклу "Воєнна розвідка України", який транслювався в ефірі національного марафону. Там розповідається про невідомі деталі бойових місій спецпідрозділів Головного управління розвідки Міністерства оборони України та інших складових Сил безпеки, які проводилися у 2022-2023 роках на Дніпрі, Каховському водосховищі та у чорноморській акваторії.
У перші тижні повномасштабного вторгнення, російська армія намагалася "взяти Київ за три дні". Найтяжчі бої розгорнулися у містах поблизу столиці – Гостомелі, Бучі, Ірпені. Єдина природна перепона, яка відділяла окупаційні війська від вже самих передмість української столиці, стала невеличка річка Ірпінь – права притока Дніпра.
Сили оборони вирішили підірвати насосну станцію на Ірпінській дамбі в районі села Козаровичі, щоб води Київського водосховища потекли у річку Ірпінь й завадили просуванню російській бронетехніці. Підрив зробили за 15 хвилин. Проте одразу досягти результату не вдалося. Гребень води у Київському водосховищі був ще недостатнім.
Тоді військові разом з енергетиками вирішили зупинити скиди води Київською гідроелектростанцією. Тоді був ранній паводок — це й допомогло спричинити велике затоплення річки Ірпінь. Із 10-метрової ширини річка Ірпінь розлилася на 300-400 метрів. І це не дало змоги російським військам просунутися в сторону Вишгорода.
У розлитій річці Ірпінь застрягло чимало ворожої бронетехніки. Тоді Дніпровська вода фактично врятувала місто Вишгород.