Чехія повідомила, коли розпочне постачання обіцяних снарядів в Україну

Чехія повідомила, коли розпочне постачання обіцяних снарядів в Україну

ЗМІ
Петр Павел
Президент Чехія Петр Павел. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Президент Чехії Петр Павел повідомив про початок постачання снарядів для України. Йдеться про 800 тисяч боєприпасів, які можуть бути передані Україні у "найближчі тижні".

Про це пише німецьке видання Bild.

"Якщо не буде принципових проблем, боєприпаси можуть дістатися до України протягом кількох тижнів", — сказав Павел.

Як пише видання, своєю заявою президент Чехії виконує обіцянку щодо постачання Україні понад пів мільйона артилерійських снарядів, обіцяних на березень. Можлива сума зброї та постачання — 1,5 мільярда євро, а гроші дали на це, можливо, Німеччина, Франція, Нідерланди та Канада, пише Bild.

З яких країн походять боєприпаси, не повідомляється. Але це мають бути ті, хто досі поводився у війні нейтрально або не виступав відкрито проти Росії. Є припущення щодо Південної Кореї, Південної Африки та Туреччини.

Що відомо про чеську ініціативу про постачання Україні снарядів із третіх країн

Раніше президент Чехії Петр Павел у лютому заявив, що Прага знайшла 800 тисяч артснарядів, які могла б доставити в Україну. Політик уточнив, що боєприпаси можна доставити протягом кількох тижнів, але для цього потрібне фінансування.

"Ми знайшли півмільйона снарядів калібру 155 міліметрів, і ще 300 тисяч снарядів калібру 122 міліметри, які ми зможемо переправити (в Україну — ред.), — зазначив президент.

Вже на початку березня Петр Павел повідомив, що союзники України вже зібрали всі необхідні кошти для закупівлі артилерійських боєприпасів для української армії. За його словами, у програмі закупівель взяли участь 18 країн. Він не оголошував суми, виділеної європейськими державами, уточнивши, що збір закрила Норвегія 7 березня.

На початок