Сирський запропонував Зеленському подвоїти виплати військовим — Горбенко

Сирський запропонував Зеленському подвоїти виплати військовим — Горбенко

Сирський запропонував Зеленському подвоїти виплати військовим — Горбенко
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Фото: Олександр Сирський/Telegram

Попри дефіцит в бюджеті, військовослужбовцям на передових позиціях фронту можуть подвоїти виплату "бойових". З такою пропозицією виступив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Про це в інтерв’ю виданню Telegraf повідомив народний депутат від фракції "Слуга народу" Руслан Горбенко.

"Вони (військові — ред.) хотіли б отримувати надбавку за бойові не 100 тисяч гривень, а 200 тисяч. Це можна робити? Так, можна! І є така пропозиція від Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який запропонував президенту подвоїти ці виплати для мотивації хлопців, які бажають битися і воювати", — розповів Горбенко.

Знайти кошти в бюджеті на таку індексацію, на думку нардепа, можливо шляхом звільнення з лав ЗСУ тих, хто не бажає воювати. Нардеп каже, що краще зарплати тих, хто не бажає воювати, спрямувати на мотивацію для тих, хто на передовій має бажання боронити країну.

Зарплати військових у 2024 році

У 2024 році мінімальна зарплата мобілізованого військового становитиме 33 тисячі гривень. До неї входить мінімальний оклад солдата-строковика (20 тис. грн) і мінімальний оклад за військовим званням (13 тис. грн). Грошове забезпечення військовослужбовців не оподатковується 1,5% військовим збором.

100 тисяч гривень (з 29 вересня 2023 року) отримують військові, які служать у ракетних війська, артилерії та ППО, та здійснюють вогневе ураження противника, без умови перебування в районі ведення бойових дій.

Також, військові, які займаються розмінування не у зоні бойових дій можуть розраховувати на виплату у розмірі 100 тисяч гривень.

На початок