Глава Академії Генштабу РФ закликав готуватися до великомасштабної війни в Європі

Глава Академії Генштабу РФ закликав готуватися до великомасштабної війни в Європі

Глава Академії Генштабу РФ закликав готуватися до великомасштабної війни в Європі
Володимир Зарудницький і Володимир Путін, грудень 2013 року. Фото: Вікіпедія

Глава Академії Генштабу Росії генерал-полковник Володимир Зарудницький закликав готуватися до великомасштабної війни в Європі. За його словами, тривалі військові дії Росії в Україні можуть перерости у велику війну в Європі.

Про це пише The Moscow Times.

"Не виключена можливість ескалації конфлікту в Україні у великомасштабну війну в Європі. Істотно зростає ймовірність цілеспрямованого втягування нашої держави в нові військові конфлікти", — написав Зарудницький у статті для журналу "Военная мысль".

Він заявив, що США та їхні союзники "всіма способами намагаються зберегти свою гегемонію" і поставили собі завдання завдати Росії "стратегічної поразки". Також Захід, за словами глави Академії Генштабу Росії, нібито домагається зміни влади в Кремлі, щоб “обмежити суверенітет країни і зруйнувати її територіальну цілісність”.

Тому навіть із закінченням війни в Україні "кризова конфронтація" Росії та Заходу не завершиться, заявив Зарудницький.

"Запущений процес трансформації існуючого світоустрою пов'язаний зі зростанням суперечностей, вирішення яких фактично завжди призводить до застосування військової сили", — написав він.

Зарудницький також заявив, що на тлі війни в Україні у світі “не відбулося великого розколу” і, як стверджує військовий, “з'явилася велика група нейтральних країн, які прагнуть до автономії від США і західних держав”.

Однак, за його словами, "за рідкісним винятком" це "недовгострокові" союзники Росії, і Москві потрібно враховувати їхній військовий потенціал під час планування заходів забезпечення воєнної безпеки.

На початок