Макрон на зустрічі з французькими політиками заявив, що підтримка України Францією "не має меж". Вони стурбовані

Макрон на зустрічі з французькими політиками заявив, що підтримка України Францією "не має меж". Вони стурбовані

Макрон на зустрічі з політиками заявив, що підтримка України Францією "не має меж"
Президент Франції Еммануель Макрон. AP

Президент Франції Еммануель Макрон на зустрічі з лідерами французьких політичних сил в Єлисейському палаці заявив, що французька підтримка України  "не має меж".

Про це пише французьке видання Le Monde.

Зазначається, що у четвер, 7 березня, вранці президент Франції прийняв лідерів партій, щоб обговорити ситуацію в Україні.

“Напередодні дебатів у Національних зборах і Сенаті, запланованих на вівторок 12 і середу 13 березня, Президент Республіки Еммануель Макрон зустрівся з лідерами партій вранці у четвер, 7 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні”, — пише видання.

Зустріч організували після заяв, зроблених Макроном 26 лютого на пресконференції, що відбулася по завершенні конференції на підтримку України.

"Сьогодні немає консенсусу щодо офіційного, передбачуваного і схваленого введення військ на місця, але в динаміці нічого не повинно бути виключено", — заявив тоді президент.

За словами президента партії "Національне об'єднання", євродепутата Джордана Барделли, який заявив, що “дуже стурбований” позицією Макрона, у четвер президент пояснив лідерам партій, що немає "жодних обмежень" у підтримці України з боку Франції.

"Роль Франції полягає в тому, щоб встановлювати червоні лінії. З того моменту, як ми розглядаємо можливість відправки французьких військовослужбовців і солдатів французької армії або, принаймні, повідомляємо про таку можливість ядерній державі, як Росія, це безвідповідально і вкрай небезпечно для миру в усьому світі", — заявив Барделла.

Позицію Макрона підтвердив і національний секретар Французької комуністичної партії Фаб'єн Руссель.

"Позиція Франції змінилася: немає більше червоних ліній, немає більше обмежень", — пояснив Руссель.
“Я прийшов сюди стурбований ситуацією, і я йду ще більш стурбованим", — сказав координатор La France insoumise Мануель Бомпар.

За його словами, Макрон “не вимірює ризик своєї військової впертості".

За словами голови французької “Партії Зелених” Марін Тондельє, глава держави пояснив, що "оскільки ми стикаємося з Володимиром Путіним, який, очевидно, не має жодних обмежень", "встановлювати обмеження самим", "інтерналізувати обмеження" означало б "надати йому порівняльну перевагу". Вона також сказала, що "надзвичайно тривожно бачити, як президент Франції пояснює комусь, хто має ядерну зброю, яку ми самі маємо, що ми повинні показати, що у нас немає ніяких обмежень".

Як пише видання, перед тим, як зустрітися з партійними лідерами, у середу ввечері Макрон зустрівся зі своїми попередниками — Ніколя Саркозі та Франсуа Олландом. Наприкінці цієї зустрічі колишній президент-соціаліст закликав не змінювати "єдність Європи", захищаючи при цьому "свою позицію щодо військових питань: чим менше говоримо, тим краще робимо".

"Не кажіть, що ви робите, але робіть те, що ви не сказали. Це те, що робить його найбільш ефективним", — сказав Олланд, відповідаючи на запитання про заяви глави держави.

На початок