Укренерго: споживання збільшилось, без світла — 359 населених пунктів

Укренерго: споживання збільшилось, без світла — 359 населених пунктів

Укренерго: споживання збільшилось, без світла — 359 населених пунктів
Ремонт електромереж. УНІАН

Через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишаються 359 населених пунктів. Споживання збільшилось через похолодання та хмарність. Повернулась до планової потужності АЕС, активно працюють ГЕС та ГАЕС.

Про це станом на ранок 7 березня повідомили в “Укренерго”.

  • Через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишаються 359 населених пунктів. Є нові пошкодження в мережах обленерго Донецької, Сумської, Херсонської областей. В Харківській області під час нічних обстрілів пошкоджено будівлю представництва районних електромереж, без постраждалих.
  • Через технологічні порушення є знеструмлення в Кіровоградській, Сумській, Чернігівській областях.
  • В Хмельницькій області відновлено енергоживлення всіх споживачів, що були знеструмлені 6 березня через атаку російських дронів.
  • Повернулась в роботу повітряна лінія 330 кВ, що виводилась в ремонт через пошкодження, що з’явились внаслідок ракетних обстрілів росіян.

За даними “Укренерго”, у середу, 6 березня, добовий максимум споживання електроенергії був близько 19:00 та на 3,6% перевищив відповідний показник 5 березня.  7 березня, станом на 09:30 споживання збільшилось на 4,5% у порівнянні з тим же часом минулої доби.

“Причини – похолодання на 2,2 °C та збільшення споживання з мережі власниками дахових СЕС, які зменшили виробництво через щільну хмарність”, — зазначили в “Укренерго”.

Повідомляється, що повернулась на плановий рівень потужності одна з атомних електростанцій, що працювала з обмеженням через ремонт повітряної лінії 330 кВ. Через водопілля продовжують нарощувати обсяги виробництва гідроелектростанції.

Вночі збільшували виробництво  вітрові електростанції. Зараз їх потужність знижується, також хмарна погода заважає роботі сонячних електростанцій.

Дефіцит в енергосистемі не прогнозується.

Експорт 7 березня здійснюється протягом доби в Словаччину, Угорщину, Польщу, Румунію та Молдову. Загальний обсяг 12 655 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 703 МВт.

Імпорт електроенергії здійснюється у вечірні години зі Словаччини, Угорщини та Румунії. Загальний обсяг  221 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 154 МВт.

На початок