Учені вирішили геометричну задачу, яку у світі не могли розв'язати впродовж 90 років

Учені вирішили геометричну задачу, яку у світі не могли розв'язати впродовж 90 років

Учені вирішили геометричну задачу, яку у світі не могли розв'язати впродовж 90 років Ілюстративне фото, Unsplash

Американські математики змогли вирішити частину гіпотези Келлера, над якою вчені в усьому світі працювали останні 90 років. Результати зможуть прискорити передачу інформації в мережі.

Як повідомили на сайті приватного університету Карнегі-Меллона у Пенсільванії, математик та комп'ютерний науковець вирішили це завдання за чотири місяці програмування та за 30 хвилин обчислень за допомогою кластера комп’ютерів.

У 1930 році німецький математик Едуард Отт-Генріх Келлер сформулював гіпотезу. Вона стверджує, що якщо замостити двовимірний простір двовимірними квадратними плитками, то хоча б дві з них повинні будуть стикатися сторонами повністю, а не частково. Теж саме гіпотеза робить для будь-яких вимірювань — тобто, при заповненні 12-мірного простору 12-мірними "квадратами", хоча б у двох з них повинна буде знайтися загальна грань. До 1940 року це довели для шести вимірювань.

Математики роками підтверджували істинність гіпотези для одних вимірів і хибність - для інших. У 1990-х вчені заявили, що вона не працює в 10-вимірному просторі та вище. У 2002 році математики з'ясували, що гіпотеза не виконується також у восьмивимірному та дев'ятивимірному просторах.

Не виходило знайти рішення тільки для сьомого виміру. Щоб нарешті вирішити цю проблему, учені змушені були скласти понад мільярди конфігурацій і прогнати їх всі через суперкомп'ютерні кластери. Попередньо вони створили спеціальний алгоритм і перевели завдання в зрозумілу для комп'ютера мову.

Виявилося, що гіпотеза Келлера вірна в семивимірному просторі. Вчені говорять, що цей результат може допомогти в розробці нелінійного коду і прискорити передачу даних.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди