"Понад 20 млрд разів". Федоров розповів, як українці користуються електронним підписом та печаткою

"Понад 20 млрд разів". Федоров розповів, як українці користуються електронним підписом та печаткою

Мінцифра
Віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Київ, 4 серпня 2022 року. УНІАН/В'ячеслав Ратинський

Минулого року українці понад 20 мільярдів разів використали електронний підпис та печатку. Це майже вдвічі більше, ніж було у 2022 році. Зокрема сервісом "Дія.Підпис" торік скористались понад 17 мільйонів разів.

Про це у Telegram поінформував міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

"Електронний підпис та печатка — це зручно, безпечно й швидко. З ними можете на раз-два підписати звіт до податкової, заяву про відпустку, петицію, угоду про оренду квартири або контракт. Ключове — не треба кудись їздити. Економимо час, гроші й ресурси", — йдеться у дописі міністра.

Федоров нагадав, що у 2021 році Мінцифра запустила сервіс "Дія.Підпис", за допомогою якого можна засвідчувати будь-які документи в застосунку та на порталі "Дія", а ще авторизуватися на деяких порталах держпослуг.

"Це топінструмент українців для підписання електронних документів: у 2023 році його використали для підписання та авторизацій понад 17 мільйонів разів", — сказав він.

Раніше повідомлялось, що Мінцифра та Expertise France підписали меморандум про співпрацю, який передбачає посилення роботи за низкою напрямків у сфері диджиталізації.

На початок