Україна передавала надлишки електроенергії Польщі — Міненерго

Україна передавала надлишки електроенергії Польщі — Міненерго

ЛЕП
Лінія електропередач. УНІАН

Станом на ранок 5 березня електроенергії, яку виробляють українські електростанції достатньо для покриття потреб споживачів. Графіки відключень світла не застосовуються. На поточну добу прогнозується експорт електроенергії до Польщі, Румунії, Словаччини, Молдови та Угорщини загальним обсягом до 13 393 МВт-год, імпорт передбачається обсягом до 76 МВт-год.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.

У відомстві також поінформували, що вчора, 4 березня, в енергосистемі України виник профіцит електроенергії. На запит "Укренерго" надлишки передавалися до Польщі загальним обсягом 246 МВт-год (з 13:00 до 16:00 години). Загалом у резерві є 10 енергоблоків і 2 корпуси ТЕС і ТЕЦ, які будуть задіяні у разі потреби.

Стан мереж

Виведено в ремонт високовольтну повітряну лінію 330 кВ "Укренерго". Через це на одній з атомних електро станцій тимчасово знижена потужність енергоблоків.

Наслідки обстрілів

На Донеччині через бойові дії відключилася повітряна лінія електропередачі на, внаслідок цього знеструмилась підстанція, від якої живиться шахта (16 людей вивели на поверхню) та побутові споживачі.

У м. Нікополь внаслідок артобстрілу пошкоджено газопровід, є відключені споживачі.

На Чернігівщині через бойові дії відключилась повітряна лінія електропередачі, яка живить побутових споживачів. Відключено 370 домогосподарств у 6 населених пунктах.

Ситуація на ЗАЕС

Лінія 330 кВ, що живила ЗАЕС, залишається знеструмленою. Рівень води у ставку-охолоджувачі незначною мірою знизився і становить 15,54 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

На початок