Перший заступник голови Верховної ради Руслан Стефанчук зареєстрував законопроєкт №4201, яким передбачається встановлення й закріплення на території України єдиного київського часу та відмову від подальшого сезонного переведення стрілок годинників.
"Доведено: щорічний перехід на літній час і повернення на поясний негативно впливає на здоров’я людей: погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб. Прийняття закону забезпечуватиме стабільний природний цикл життєдіяльності людини, сприятиме покращенню стану здоров’я і підвищенню працездатності населення", — написав Стефанчук у Facebook.
За його словами, проєкт закону допоможе у протидії агресії з боку Російської Федерації.
"Як відомо, на тимчасово окупованих територіях України протиправно встановлений час держави-агресора — Російської Федерації. Закріплення на всій території України єдиного київського часу дасть змогу зміцнити наші безпекові позиції та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій", — упевнений він.
Стефанчук зазначив, що законопроєкт сприятиме євроінтеграційним прагненням України, адже 84 % відсотків жителів країн ЄС віддали голоси за скасування переходу на літній та зимовий час, що було підтримано Європейським парламентом.
У пояснювальній записці до проєкту закону нагадується, що щороку перехід на зимовий час відбудеться в останню неділю жовтня. Зокрема, цьогоріч він запланований у ніч із суботи 24 жовтня на неділю 25 жовтня о 04:00 годині. У документі висловлюється сподівання, що у разі підтримки пірламенту цьогорічне сезонне переведення стрілок годинника стане останнім.
Що відомо
- Перехід на зимовий час регламентований постановою Кабінету Міністрів №509 "Про порядок обчислення часу на території України" від 13 травня 1996 року. Згідно з нею, щорічно в останню неділю жовтня о 4:00 годинникова стрілка переводиться на 1 годину назад.
- Зимовий час вводиться для більш ефективного використання світлового дня і економії електроенергії, хоча у проєкті закону Стефанчука зазначається, що "насправді такий перехід не економить енергію".
- Нині Україна живе за київським часом, хоча раніше жителі західної частини України вимагали скасування переходу на зимовий час, оскільки світанок у них настає пізніше.
- Після переходу на зимовий час жителі України можуть спати на годину довше, на відміну від переходу на літній час, коли прокидатися доводиться на годину раніше.