"Війна має стати безнадійною саме для РФ": Зеленський закликав партнерів не зволікати з постачання зброї

"Війна має стати безнадійною саме для РФ": Зеленський закликав партнерів не зволікати з постачання зброї

"Війна має стати безнадійною саме для РФ": Зеленський закликав партнерів не зволікати з постачання зброї
. Фото: ОПУ

З початку цього тижня російські війська вже використали майже 400 керованих авіабомб, понад 50 "шахедів", більш як 40 ракет для ударів по Україні. Президент Володимир Зеденський закликав партнерів не зволікати з допомогою Україні, щоб війна стала безнадійною саме для Росії.

Про це він сказав у вечірньому зверненні.

Президент зазначив, що сьогодні весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання "шахеда" в будинок.

"Діставали тіла дітей з-під завалів. Станом на цей час відомо про 12 загиблих, серед них пʼять дітей. Мої співчуття рідним і близьким. Пʼятьох людей вдалося врятувати. Сьогодні ж російські вбивці вдарили по місту Курахове на Донеччині. Керованою авіабомбою, яка влучила просто в дах одного з будинків. Щонайменше 16 людей поранені, кожному надається необхідна допомога. І це лише два такі удари", — сказав Зеленський.

Він наголосив, що загалом від початку цього тижня росіяни використали для ударів по Україні майже 400 керованих авіабомб, понад 50 "шахедів", більш як 40 ракет.

"Жодна держава у Європі не змогла б наодинці витримати такий тиск, таке зло. Потрібно реагувати на дії Росії усім лідерам, усім міжнародним організаціям. І реагувати жорстко. Не хоче Путін ніякого миру – він хоче тільки війни та смерті. Йому все одно, кого вбивати. Головна мета – знищувати. Спочатку Україну та українців. А потім вас, шановні партнери", — сказав президент.

Зеленський нагадав, що українським військам вдалося тільки за цей тиждень збити сім російських військових літаків, а від початку лютого Росія втратила 15 військових літаків.

За його словами, що більше буде в України можливостей збивати російську авіацію, що далі на окупованих територіях ЗСУ будуть знищувати російську логістику, то більше українських життів буде врятовано.

"Ця війна повинна стати безнадійною саме для Росії. Вони повинні максимально відчути, що є сила, яка знищує тих, хто хоче знищувати життя. Ми здатні це забезпечити. Кожен із партнерів знає, що необхідно. Головне – політична воля, щоб усе реалізувати. Щоб дати саме такий рівень постачання, який допоможе. Якщо цього не буде, це стане однією з найганебніших сторінок історії – якщо Америка чи Європа програють іранським "шахедам" чи російським винищувачам. Не варто заохочувати російське зло ані слабкістю рішень, ані затримками в постачанні чи нерішучістю. Наші спільні успіхи мають бути відчутними", — заявив Зеленський.

Він зазначив, що Україна чекає постачання життєво необхідної зброї, і чекає, зокрема, американського рішення.

Президент також наголосив, що потрібно знайти рішення і щодо ситуації, зокрема, на польському кордоні, яка вже давно вийшла за межі і економіки, і моралі.

На початок