Італія та Канада розроблять дорожню карту для розширення співпраці

Італія та Канада розроблять дорожню карту для розширення співпраці

Італія та Канада розроблять дорожню карту для розширення співпраці
Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні та премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо в Торонто, Канада, 2 березня 2024 року. Фото: пресслужба уряду Італії

Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні та очільник канадського уряду Джастін Трюдо оголосили після зустрічі в Канаді про розробку дорожньої карти для поглиблення відносин між двома країнами.

Про це йдеться у спільній заяві.

"Сьогодні ми домовилися про подальше поглиблення наших політичних, економічних та стратегічних зв'язків і підвищення рівня наших вже чудових двосторонніх відносин, взявши на себе зобов'язання розробити "дорожню карту" для розширення співпраці між Канадою та Італією", — йдеться у спільній заяві.

Згідно з заявою, дорожня карта буде викладена детальні програми розвитку відносин між Італією та Канадою на найближчі три-п'ять років. Двостороння співпраця стосуватиметься енергетичної безпеки, зміни клімату, міграції та економіки. Країни також планують спільно розробляти інновації, в тому числі в області штучного інтелекту.

Результати розробки дорожньої карти будуть обговорені на наступній зустрічі в Італії в червні цього року.

Як члени НАТО, G7, G20 і партнери ООН, країни заявили про партнерство, щоб вирішувати "безпрецедентні глобальні безпекові, політичні та економічні виклики та кризи", включаючи війну Росії проти України. Чиновники обговорили допомогу Україні, аби не допустити ескалації.

На початок