В окупованому Довжанську на Луганщині на шахтах демонтують обладнання

В окупованому Довжанську на Луганщині на шахтах демонтують обладнання

В окупованому Довжанську на Луганщині на шахтах демонтують обладнання
. Шахта у Золотому, 2021 рік. Фото: Суспільне Донбас

В окупованому Довжанську на Луганщині на шахтах "Червоний партизан" та "Довжанська капітальна" демонтують обладнання та вивозять на територію РФ. Гірників планують відправити у довгострокові відпустки.

Про це повідомив очільник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

"Все, що змогли вирізати за вказівкою нових інвесторів, вивозять на територію РФ. Нагадаємо, що згідно з рішенням так званого "уряду ЛНР", шахти вони передають за безцінь і без конкурентних торгів. Тобто, самі обирають, кому доручити нищити промисловість ", — написав він.

Що відомо про шахти на окупованій Луганщині

У січні 2024 року окупаційна влада уклала перші угоди на оренду вугільних шахт та обладнання в Луганській області. Йдеться про майно шахти "Білореченська", гірничо-збагачувальної фабрики, а також виробничого підрозділу "Краснодонське вантажно-транспортне управління".

У 2022 році шахти на окупованих територіях Донеччини та Луганщини скоротили видобуток вугілля на 42%.

Російська окупаційна адміністрація законсервувала всі шахти у Хрустальному. А шахти об'єднання "Східвугілля" окупанти відключили від електрики за мільйонні борги.

Гірникам "Східвугілля" на окупованій Луганщині заборгували 400 мільйонів рублів зарплати. Також через закриття шахт на окупованих територіях Донеччини та Луганщини жителі понад 67 селиш залишились без опалення.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок