Зеленський — про підсумки закордонних візитів: "Є нові оборонні домовленості, буде більше артилерії"

Зеленський — про підсумки закордонних візитів: "Є нові оборонні домовленості, буде більше артилерії"

Зеленський — про підсумки закордонних візитів: "Є нові оборонні домовленості, буде більше артилерії"
. Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський підбив підсумки останніх закордонних візитів. За словами глави держави, головне — є нові оборонні домовленості, нові пакети.

Зеленський у вечірньому відеозверненні зазначив, що буде більше артилерії та більше спільного виробництва з міжнародними партнерами.

"Кожну зустріч і кожен день ми використовуємо для того, щоб можна було додати можливостей нашим воїнам. Я дякую всім партнерам, які допомагають так, як потрібно. І вчасно, без затримок", — вказав президент.

Глава держави розповів про другий саміт у форматі Україна — Південно-Східна Європа та зустрічі з представниками Хорватії, Чорногорії, Північної Македонії, Молдови, Боснії та Герцеговини і Сербії.

"Усі деталі зараз публічно озвучувати не варто, але можу сказати: вдалося досягти саме того, на що ми й розраховували. Плюс всі вони візьмуть участь у Глобальному саміті миру", — наголосив Зеленський.

Президент також повідомив, що саме про справедливий мир, перший саміт лідерів щодо Формули миру, наявні можливості у світі зменшити хаос і деструктив говорив у Саудівській Аравії зі Спадкоємним принцом.

"Дуже глибока, позитивна розмова. Говорили також і про спільні економічні та технологічні проєкти із Саудівською Аравією. Важливо, щоб наші команди достатньо оперативно реалізували домовленості щодо проєктів. Те, що нас посилить", — продовжив глава держави.

Зеленський 29 лютого провів нараду щодо європейського напряму — відносин із ЄС про завдання на 2024 рік, загалом стосовно інтеграції, та конкретно відносин зі сусідами у Євросоюзі.

"Наш пріоритет очевидний: усі домовленості, які є, мають виконуватись, і кожне слово, яке звучить, має працювати в реальності. Україна забезпечує саме такий підхід на європейському напрямку", — наголосив президент.

Глава держави підкреслив, що поточний рік "має стати часом реальних перемовин" стосовно вступу України до Європейського союзу та вже навесні можуть бути зроблені перші переговорні кроки.

"Так само цей рік має стати часом максимального прагматизму у відносинах із сусідами. Кожен бачить, що РФ не збирається зупинятися. Вони там, у Москві, хочуть і перегони озброєнь, і нові хвилі дестабілізації. Ми всі у Європі маємо чітко це усвідомлювати", — заявив Зеленський.

Президент додав: "Варто пам'ятати, що глобальна стабільність тримається лише на сміливості та самовідданості українських воїнів, нашого народу".

"Українські назви звучать у фронтових зведеннях, але всі розуміють та бачать, що путінські наміри суттєво ширші. Світ, у якому терор виграє, не сподобається нікому, і саме тому Путін повинен програти. Люди в Україні здатні це забезпечити — за достатньої підтримки", — підсумував політик.

На початок