В ГУР є списки людей, яких Росія може залучити до масштабної інформаційної операції "Майдан-3" — Юсов

В ГУР є списки людей, яких Росія може залучити до масштабної інформаційної операції "Майдан-3" — Юсов

В ГУР є списки людей, яких Росія може залучити до масштабної інформаційної операції "Майдан-3" — Юсов
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов. Фото: УНІАН

Головне управління розвідки Міністерства оборони має списки людей, яких Росія може залучити до інформаційної операції з дестабілізації ситуації всередині України вартістю 1,5 мільярда доларів.

Про це повідомив представник ГУР Андрій Юсов у ефірі "Радіо Свобода".

"Я зараз не можу називати конкретні прізвища. Є списки людей, по яких ворог працює, та є завдання залучати їх для поширення своєї риторики та впливу на суспільно-політичну ситуацію в державі. Це десятки людей, якщо ми говоримо про впливові категорії", — сказав речник.

Юсов зазначив, що для досягнення цілей з просування російських наративів та розхитування ситуації в Україні здійснюється масова купівля та створення Telegram-каналів. Також РФ створює ботоферми, які посилюють кремлівську риторику в соцмережах.

"Зараз буквально в живому часі продовжується активна "закупівля" різноманітних інструментів — починаючи від Telegram-каналів, сторінок у різноманітних соцмережах, і до виходів на лідерів суспільної думки", — розповів представник ГУР.

Як підкреслив речник, "кожного разу, коли будемо чути такі наративи, що розхитують зсередини державу, які делегітимізують ухвалення держрішень — відповідно будемо розуміти, на кого ці наративи працюють".

Операція, мета якої є розхитування суспільно-політичної ситуації всередині України, з боку Росії отримала назву "Майдан-3". За словами Андрія Юсова, така практика називати антиукраїнські заходи українськими словами поширена у РФ і бере початок із радянських спецслужб.

"Так, для них "майдан" — це загроза, тому вони використовують цю термінологію для того, щоб перевернути з ніг на голову. Якщо ми загадаємо, то багато операцій НКВД проти УПА, ОУН, підпілля називались красивими українськими милозвучними словами", — додав представник ГУР.

Раніше у Комітеті з питань розвідки при президентові України попередили, що Росія на березень-травень готує кульмінацію інформаційної операції з дестабілізації ситуації всередині української держави.

17 листопада 2023 року президент Володимир Зеленський розповів, що РФ прагне посіяти розкол в українському суспільстві, створюючи "хаос".

На початок