10 українських і 2 провідні німецькі лікарні домовилися про партнерство — МОЗ

10 українських і 2 провідні німецькі лікарні домовилися про партнерство — МОЗ

МОЗ
Будівля клініки "Шаріте" у Берліні, Німеччина. Фото: Charite/Facebook

П’ять медзакладів України підписали меморандум про співпрацю з німецькою клінікою "Шаріте", ще п’ять – домовилися з німецькою мережею реабілітаційних лікарень BG Kliniken.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я (МОЗ).

У відомстві розповіли, що зустрічі між представниками українських та німецьких медзакладів відбулися під час міжнародної конференції з медичних партнерств, яка проходила 26-27 лютого в Берліні (ФРН).

Меморандуми про партнерство з "Шаріте" підписали: обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології у м. Ужгород, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня, Національний медичний Університет імені О. О. Богомольця, Інститут неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України.

З мережею німецьких лікарень BG Kliniken договори про співпрацю уклали: клінічна лікарня "Феофанія", Івано-Франківська обласна клінічна лікарня, Національна дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит", міська клінічна лікарня №4 Дніпровської міської ради та Інститут патології хребта та суглобів імені М. І. Ситенка НАМН України. До слова, BG Kliniken спеціалізується на лікуванні та реабілітації постраждалих від важких травм.

За словами заступниці міністра охорони здоровʼя України з питань європейської інтеграції Марини Слободніченко, співпраця між двома провідними німецькими медичними інституціями та українськими лікарнями особливо актуальна зараз, коли через російські ракетні удари та бойової дії тисячі українців отримують важкі травми та поранення.

"Навчання наших спеціалістів у цих закладах та вивчення їхнього досвіду дасть можливість надавати найсучаснішу та найефективнішу допомогу тим, хто її так сильно потребує. Хочу також подякувати Федеральному міністерству економічного співробітництва та розвитку за підтримку медичних партнерств", — сказала урядовиця.

У МОЗ додали, що наразі уже 18 країн підтримали програму міжнародного медичного партнерства з Україною. Нині вже підписано 29 меморандумів про співпрацю. Медичне партнерство в Німеччині стало можливим завдяки сприянню  Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у межах фінансованої ним програми госпітальних партнерств.

Розвиток міжнародного медичного партнерства — це ініціатива першої леді України Олени Зеленської, яка була започаткована під час третього Саміту перших леді та джентльменів у Києві 6 вересня 2023 року.

На початок