Північна Македонія підписала декларацію про підтримку вступу України в НАТО

Північна Македонія підписала декларацію про підтримку вступу України в НАТО

Президент Зеленський та прем’єр-міністр Північної Македоніх
Президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Північної Македоніх Талат Джафері. Фото: Офіс президента Ураїни

Прем’єр-міністр Північної Македонії Талат Джафері і президент України Володимир Зеленський підписали спільну декларацію, яка підтримує євроатлантичну інтеграцію України.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу президента

Північна Македонія підтримує запрошення Україні приєднатися до Альянсу, коли будуть виконані відповідні умови.

Крім того, сторони підтвердили взаємну підтримку під час процесу переговорів про вступ України та Північної Македонії до Європейського Союзу.

Спільна декларація також осуджує російську агресію проти України та злочини, скоєні РФ під час конфлікту. Вона підтверджує участь Північної Македонії в українській "Формулі миру" та виявляє зацікавленість у подальшій реконструкції української інфраструктури.

Декларація підтверджує важливість розслідування воєнних злочинів на території України підтримує створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Угода підтверджує зобов'язання та домовленості у сфері безпеки, висловлені Північною Македонією під час підписання Спільної декларації G7 12 липня 2023 року.

Зеленський уночі 28 лютого прибув до Албанії з неоголошеним візитом. Він зустрівся із прем’єр-міністром країни Еді Рамою та підписав із ним угоду про дружбу та співробітництво між державами.

На початок