Байден чітко заявив, що США не надсилатимуть війська в Україну — Білий дім

Байден чітко заявив, що США не надсилатимуть війська в Україну — Білий дім

Байден чітко заявив, що США не надсилатимуть війська в Україну — Білий дім
. Фото: AP

Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати не відправлятимуть своїх солдатів воювати на території України.

Про це посадовець повідомив під час брифінгу 27 лютого.

Кірбі зазначив, що введення військ в Україну є суверенним рішенням, яке кожна держава-член НАТО повинна ухвалити для себе сама.

"Ви чули, що сказав генсекретар Єнс Столтенберг. Він не мав жодних планів чи намірів щодо введення військ під егідою Альянсу. І президент Джо Байден був абсолютно чітким від початку. Американські війська не будуть брати участь у бойових діях в Україні", — сказав представник Білого дому.

Водночас посадовець підкреслив, що нині ситуація на полі бою "дуже важка".

"Українські солдати на фронті приймають складні рішення про те, куди і чим будуть стріляти. В них закінчуються снаряди. Якщо вони продовжуватимуть не отримувати підтримки від США, то через місяць або два, дуже ймовірно, що росіяни матимуть більший успіх проти українців на фронті, з погляду простого здобуття території, в основному на сході", — додав Кірбі.

Раніше очільник Франції Еммануель Макрон не виключив, що європейські держави надішлють війська в Україну, однак попередив, що на даному етапі немає консенсусу, оскільки союзники погодилися докладати більше зусиль, щоб швидше доставити боєприпаси.

Відповідна заява спровокувала низку відповідей союзників, які оголосили, що не мають наміру відправляти своїх солдатів на територію України.

На початок