Верховний суд скасував локдаун в Мадриді

Верховний суд скасував локдаун в Мадриді

Верховний суд скасував локдаун в Мадриді
АР

Верховний суд Мадриду визнав неправомірним рішення Міністерства охорони здоров'я Іспанії про обмеження руху в столиці та 9 навколишніх департаментах.

Про це повідомляє видання El Pais.

На думку Верховного суду Мадриду, рішення іспанської влади про обмеження руху та ізоляцію по периметру районів з високими показниками захворюваності, прийняте без ратифікації парламентом, є незаконним втручанням державної влади в основні права громадян.

Відповідно до рішення Міністерства охорони здоров'я Іспанії, райони, де число заражень за останні 14 днів становить понад 500 на 100 тисяч населення, кількість позитивних тестів ПЛР перевищує 10% від загального числа і заповненість палат інтенсивної терапії вище 35%, підлягають повній ізоляції.

2 жовтня було прийнято рішення ізолювати Мадрид та 9 навколишніх департаментів. Під дію локдауну та обмеження свободи пересування потрапило 4,5 мільйони жителів столичного округу.

Рішення суду позбавило владу права призначати штрафи за порушення карантину. Як наслідок, до ратифікації відповідних рішень парламентом, єдиним способом обмежити пересування громадян для влади залишаються заклики дотримуватися карантинних обмежень.

Що відомо

  • В Іспанії діяв жорсткий карантин з березня по червень. За час пандемії на COVID-19 захворіло понад 210 тисяч осіб, померло — понад 28 тисяч.
  • З 2 травня особам старше 14 років дозволили виходити на прогулянки та займатися фізкультурою у проміжках часу з 6:00 до 10:00 та з 20:00 до 23:00. Для людей старше 70 років виділено проміжки часу з 10:00 до 12:00 та з 19:00 до 20:00.
  • 23 травня голова уряду Іспанії Педро Санчес оголосив, що країна відкриється для іноземних туристів у липні.
  • В липні через зростання кількості хворих у столиці Іспанії Мадриді знову почали посилювати карантинні заходи.
  • 21 вересня було прийнято рішення запровадити жорсткий карантин у Мадриді. Для його забезпечення у місто були введені військові підрозділи.

На початок