МВФ відреагував на догану заступникам голови НБУ

МВФ відреагував на догану заступникам голови НБУ

МВФ відреагував на догану заступникам голови НБУ in.gr

Представництво МВФ в Україні відреагувало на догану заступникам голови НБУ Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу. Там заявили про необхідність забезпечення відповідальності правління НБУ згідно з засадами управління Нацбанком.

"Забезпечення відповідальності Правління НБУ має провадитися згідно з засадами управління Національним банком. Ці критерії управління були розроблені у консультаціях з фахівцями МВФ упродовж попередніх програм, що підтримувалися Міжнародним Валютним Фондом", — про це йдеться у заяві постійного представника МВФ в Україні Йоста Люнгмана, яка є розпорядженні Суспільного.

Він наголосив, що ці засади спрацювали як на користь НБУ, так і в цілому для економіки України, а їх дотримання посилило довіру до Нацбанку як до незалежного та професійного центробанку, надавши його політиці більшої надійності та ефективності.

Що відомо

  • 5 жовтня Рада Національного банку оголосила догану і висловила недовіру першій заступниці голови НБУ Катерині Рожковій та заступнику голови Нацбанку Дмитру Сологубу. Рожкова заявила, що це відбулося без пояснення причин та заслуховування сторін. Сологуб таке рішення назвав "диким".
  • Голова Ради НБУ Богдан Данилишин, коментуючи ситуацію із доганами заступникам голови НБУ, заявив, що Рожкова і Сологуб порушили наказ НБУ від 17 грудня 2019 року № 795-но "Про публічні комунікації та взаємодію Національного банку України із засобами масової інформації" та Кодекс етики працівника НБУ. 
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди