Україна запускає продаж зеленої енергії через Prozorro

Україна запускає продаж зеленої енергії через Prozorro

Україна запускає продаж зеленої енергії через Prozorro Andreas Gücklhorn

Кабінет міністрів обіцяє провести перші аукціони на чисту енергію у березні

"Це рішення уряду: створює умови для розвитку відновлюваної енергетики; дозволить залучати дешеві кредитні ресурси; сприятиме розвитку виробництва високотехнологічного обладнання на території України", — повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончрук.

Під зеленою енергетикою розуміють відновлювальні джерела енергії, виробництво якої мають вплив на довкілля, однак він не пов'язаний з викидами газів. Зокрема йдеться про генерування електроенергії за допомогою води, вітру та сонця. Так, вже у 2016 році сонячна енергія стала дешевшою за вугілля. За десять років потужність фотоелектричних панелей виросла на 4300%.

Поширення використання зеленої енергетики має на меті знизити кількість викидів в атмосферу.

Як відомо:

  • За даними ООН, це десятиліття стане найспекотнішим.
  • Як було визначено під час Всесвітньої кліматичної конференції в Мадриді до 2030 року необхідно скоротити викиди парникових газів на 45%, до 2050 року — досягти вуглецевого нейтралітету, а до 2100 року — обмежити підвищення глобальної температури 1,5° за Цельсієм.
  • Викиди парникових газів у 2018 році перевищили середній показник за останні 10 років. Так, концентрація CO₂ досягла 407,8 пропромілле, тоді як у 2017 він склав 405,5. Результати дослідження, яке це продемонструвало, будуть обговорюватися під час щорічної Кліматичної конференції у Мадриді.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди