The New York Times: Буданов був одним із офіцерів, яких готувало ЦРУ

The New York Times: Буданов був одним із офіцерів, яких готувало ЦРУ

ЗМІ
Кирило Буданов, ЦРУ
. Керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов на заході з нагоди першої річниці російсько-української війни в Києві, 24 лютого 2023 року. Фото: AP

Приблизно в 2016 році ЦРУ почало тренувати елітний український десантний загін, відомий як підрозділ 2245. Одним офіцером у підрозділі був керівник Головного управління розвідки України Кирило Буданов.

Про це пише американська газета The New York Times.

За інформацією видання, загін, до якого входив Буданов, перехоплював російські безпілотники та засоби зв’язку, щоб технічні працівники ЦРУ могли їх перепроєктувати та зламати московські системи шифрування.

ЦРУ також допомогло навчити нове покоління українських шпигунів, які діяли в Росії, по всій Європі, на Кубі та в інших місцях, де росіяни мають велику присутність.

Стаття NYT про секретну співпрацю американської та української розвідок ґрунтується на більш ніж 200 інтерв'ю з нинішніми і колишніми офіційними особами з України, США та Європи.

Газета пише, що стосунки настільки вкорінені, що офіцери ЦРУ залишалися у віддаленому місці на заході України, коли США евакуювали персонал за кілька тижнів до вторгнення РФ в Україну. Під час вторгнення офіцери передавали важливу розвідувальну інформацію, зокрема про те, де Росія планувала удари та які системи зброї вони будуть використовувати.

"Без них ми не змогли б протистояти росіянам або перемогти їх", — сказав колишній голова СБУ Іван Баканов.

Деталі партнерства США та України у розвідці, багато з яких розкриваються The New York Times вперше, були під суворою таємницею протягом десяти років.

Раніше видання The Washington Post опублікувало статтю, де розповідало, що Служба безпеки України давно налагодила співпрацю з Центральним розвідувальним управлінням США. Зокрема, за підтримки чи координації ЦРУ українські розвідувальні служби двічі вдаряли по Кримському мосту, запустили дрони на дах Кремля та пробили отвори в корпусах російських військово-морських кораблів у Чорному морі, а також підклали вибухівку у машину ідеолога "русского мира" Олександра Дугіна, де загинула його донька Дарія Дугіна.

На початок