Справа Пашинського: екснардепа взяли під варту до 25 квітня із можливістю застави у 272,5 млн гривень

Справа Пашинського: екснардепа взяли під варту до 25 квітня із можливістю застави у 272,5 млн гривень

Пашинський
Екснардеп Сергій Пашинський. Фото: УНІАН

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) 26 лютого обрав запобіжний захід колишньому нардепу Сергію Пашинському у вигляді триманні під вартою до 25 квітня цього року із можливістю застави у 272 мільйони 520 тисяч гривень.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного із приміщення суду.

"Застосувати до підозрюваного Пашинського запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тримання під вартою визначити до 25 квітня 2024 року. Визначити підозрюваному заставу у розмірі 90 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 272 млн 520 тис. грн", — оголосила рішення суддя Наталя Мовчан.

Сторона обвинувачення клопотала про тримання під вартою Пашинського строком на 60 діб, з правом внесення застави в розмірі майже 300 мільйонів гривень.

Зокрема прокурор зазначив, що оголошена ним сума застави відповідає статкам Пашинського.

Захист екснардепа просив суд застосувати до нього запобіжний захід, який не був би пов'язаний із триманням під вартою. Адвокат екснардепа Андрій Федур сказав, що клопотання прокурора "не обґрунтоване".

"І необґрунтована ні підозра, ні наявність ризиків. Прокурор з детективом мають за мету запроторити Пашинського до буцегарні", — заявив Федур.

Після судового засідання Федур, у коментарі Суспільному заявив, що для сторони захисту сьогоднішнє рішення ВАКС було очікуваним.

"У цьому немає нічого дивного. Ми знали, що Пашинського буде заарештовано і що судом буде визначена оця величезна сума застави", — сказав він і додав, що захист буде подавати апеляцію.

Суть справи

Екснардепа Сергія Пашинського, його бізнес-партнера та ще чотирьох людей підозрюють у незаконному привласненні та продажі 97 тисяч тонн конфіскованих державою нафтопродуктів, які повинні були піти на потреби української армії. 12 лютого 2024 року всім шістьом було оголошено про підозру.

На початок