Після вторгнення РФ економіка України впала на 30%, зараз понад 90% підприємств відновили роботу — Шмигаль

Після вторгнення РФ економіка України впала на 30%, зараз понад 90% підприємств відновили роботу — Шмигаль

Шмигаль
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Пресслужба уряду

Після вторгнення Росії економіка України впала на 30%. Зараз, попри песимістичні прогнози експертів, понад 90% підприємств відновили роботу. Кабмін ухвалив постанову про популяризацію бренду та затвердив знак "Зроблено в Україні".

Про це сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль на презентації всеукраїнської платформи "Зроблено в Україні".

"Після вторгнення Росії українська економіка впала на 30%. Експерти пророкували крах української економіки, проте недооцінили. Зараз понад 90% українських підприємств відновили свою роботу. Цьогоріч виділили 45 мільярдів гривень на програми підтримки бізнесу. Також 1 мільярд гривень на купівлю сільськогосподарської техніки", — сказав він.

За словами прем'єра, українська влада має адаптувати наявні державні програми.

"Сьогодні 44 тисяч заявок родин погоджено у єВідновленні. Це компенсації за пошкоджене житло. Маємо переорієнтуватись на купівлю для програми матеріалів українського виробництва", — сказав Шмигаль.

Він також зазначив, що за програмою 5-7-9 видано 46,6 тисячі кредитів на 187 мільярдів гривень.

"Проте лише 7% — це інвестиційні кредити. Також ми маємо стимулювати споживчий попит. Купити українське — зробити внесок в Україну", — сказав прем'єр.

За словами Шмигаля, також Уряд ухвалив постанову про популяризацію бренду та затвердив знак "Зроблено в Україні".

"Прогнозуємо цьогоріч збільшити ВВП на 0,14%, це 4 мільярди гривень надходження до бюджету. Ми розробили лейбл "Зроблено в Україні”. Ним маркуватимуть наших виробників", — зазначив він.

Президент Володимир Зеленський заявив, що платформа "Зроблено в Україні" має стати майданчиком прямого діалогу держави та підприємців. Він наголосив, що малий бізнес такий же "цінний для держави як і великий" і додав, що вони однаково заслуговують на повагу та підтримку.

На початок