Наземні дрони та далекобійна зброя на 700 км — Камишін про ОПК у 2024 році

Наземні дрони та далекобійна зброя на 700 км — Камишін про ОПК у 2024 році

Камишін
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін на форумі "Україна. Рік 2024", Київ, 25 лютого 2024 року. Фото: Олександр Магула/Суспільне

У 2024 році Україна наростить оборонну промисловість ушестеро та випустить в роботу наземні дрони. Також у країні з'явилися далекобійні ракети, які сягають цілей на 700 км.

Про це міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив під час форуму "Україна. Рік 2024", передає кореспондентка Суспільного.

Міністр анонсував, що у 2024 році Україна почне виробляти нову гібридну ППО. Його виробляють у співпраці з західними партнерами, беручи за основу старі радянські машини або західні системи. Щодо протиповітряної оборони вже є 5 проєктів, зазначив урядовець.

"Найважливіша програма — ракетна. У нас зʼявилася далекобійна зброя, яка уражає цілі на 700 км", — розповів Камишін. Такі засоби анонсував ще в серпні минулого року президент Володимир Зеленський.

Він надав також кілька цифр щодо розвитку оборонної промисловості в Україні. Зараз на ОПК працюють 500 підприємств у всій країні — 100 державних і 400 приватних. "Оборонка" виробила втричі більше засобів у 2023 році, ніж у 2022-му. А спроможність цього року зросла в 6 разів. На ОПК працюють нині близько 300 тисяч конструкторів, робітників, науковців.

"Головна номенклатура, на яку чекає наш фронт, — боєприпаси. За минулий рік ми їх суттєво наростили. Мінометні — у 42 рази, артилерійські — у 2,8 раза", — говорить Камишін.

Він підкреслив, що як би Україна не збільшила виробництва боєприпасів, потреба фронту більша, ніж виробничі спроможності США та ЄС разом узятих.

На початок