Під Сумами стався викид аміаку

Під Сумами стався викид аміаку

Під Сумами стався викид аміаку
Instagram: sumylike

Під Сумами, поблизу станції Торопилівка, що в Степанівці, стався викид аміакуАміак - безбарвний газ із різким запахом. Його використовують для виробництва азотних добрив і нітратної кислоти. Газоподібний аміак викликає ураження дихальних шляхів і слизових оболонок людини.. Факт викиду підтвердив директор департаменту цивільного захисту населення Сумської облдержадміністрації Олександр Милаш.

"За попередніми даними, на одному з підприємств поблизу селища Степанівка Сумського району сталася нештатна ситуація", - повідомив провідний фахівець сектору зв'язків за ЗМІ та роботи з громадськістю Управління ДСНС у Сумській області Євгеній Могиленець. Про характер "нештатної ситуації" та рівень загрози для людей у ДСНС не повідомили.

Начальниця управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Валентина Тищенко розповіла, що сталася розгерметизація залізничної цистерни. Фахівці ДСНС повідомили в Держпродспоживлужбу, що небезпечних концентрацій аміаку на місці розгерметизації не виявили, сказала Тищенко. Працівники управління Держпродспоживслужби спільно з обласним лабораторним центром наразі працюють на місці аварії і проводять заміри, щоб визначити, чи існує небезпека для людей. Деталі перевірки пообіцяли надати 8 жовтня.

"З огляду на властивість цього газу, швидше за все, його концентрація вже розбавлена повітряними масами і загрози для людей не становить", - сказала Валентина Тищенко.

Відео, на якому, ймовірно, зняли момент викиду, виклали в Instagram близько 13 години 7 жовтня. Пізніше з цієї сторінки його видалили. На відео видно дві цистерни - залізничну й автомобільну, з яких виривається газоподібна речовина білого кольору.

Автори - Анна Скрипняк, Ігор Стрельцов

Що відомо

  • У Сумах стався викид аміаку у жовтні 2017 року під час перевантаження речовини. Тоді розлилося близько 5 тон аміаку. Небезпеки для людей не виявили.
На початок