Доцент херсонського вишу та місцевий фотограф зняли документальний фільм "Kalinindorf"

Доцент херсонського вишу та місцевий фотограф зняли документальний фільм "Kalinindorf"

Доцент херсонського вишу та місцевий фотограф зняли документальний фільм "Kalinindorf" Суспільне Херсон

"Kalinindorf" - документальний фільм з такою назвою зняв херсонський історик, доцент Херсонського державного університету Юрій Капарулін разом з друзями та однодумцями. Калініндорф - це історична назва селища Калинівське у Бериславському районі. Раніше тут був центр першого у Радянському Союзі єврейського національного району.

Суспільному Юрій Капарулін розповів, що у фільмі розкривається історія, яка в радянський період, після Другої світової війни, була забута з ідеологічних причин.

" Тому, що вона стосувалася історії євреїв у нас в регіоні. А радянська влада за своєю суттю була антисемітською у післявоєнний період і всі питання єврейської історії замовчувались. Тоді селище Калініндорф було перейменоване на Калінінське, а сьогодні воно носить назву Калинівське."

Юрій розповідає, що є люди, які цю історію, вже після розпаду Радянського Союзу, почали відновлювати. Це місцеві краєзнавці. Один із них - Володимир Заводняний, став головним героєм документального фільму.

Доцент херсонського вишу зняв документальний фільм "Kalinindorf"Суспільне Херсон

Працював над фільмом Юрій Капарулін не сам. Його співавтором став колега Олексій Касьянов, який є фотографом та співпрацює із французською організацією, яка займається вивченням місць розстрілів жертв нациського режиму у Східній Європі.

" Ми познайомились, розробили план, організували зйомки. Все робили разом. Допомагали наші друзі. Зокрема, Олександр Неміровський долучився до експедиції, яку ми організували", - розповідає Юрій Капарулін.

Доцент херсонського вишу зняв документальний фільм "Kalinindorf"Суспільне Херсон

Ідея фільму виникла у ході професійної діяльності, говорить Юрій . Він як історик займається вивченням єврейських аграрних поселень на півдні України. Творча експедиція і самі зйомки тривали кілька днів. Знімали все власним коштом.

" Організували логістику, закупили продовольство, вирішили де житимемо. Взагалі, були такі цікаві історії, як наприклад у Снігурівці. Ми приїхали туди, щоб переночувати перед наступним днем зйомки, а господар, коли дізнався, що ми займаємось такою благородною справою, сказав, що ми можемо жити безкоштовно. Таку неочікувану підтримку ми отримали".

Доцент херсонського вишу зняв документальний фільм "Kalinindorf"Суспільне Херсон

Документальний фільм показали у Херсоні та Дніпрі. У планах – географію показів розширювати.

"Сподіваємось, що вдасться організувати ще кілька показів. Щоправда ситуація із коронавірусом ускладнюється і це ускладнює нам роботу, але ідея така є - показати фільм у якомога більше регіонах. Тому що, він зачіпає таку складну тему, як історія Голокосту".

Доцент херсонського вишу зняв документальний фільм "Kalinindorf"Суспільне Херсон

Зі своєю стрічкою автори подали заявки на участь у кількох міжнародних фестивалях. А в подальших творчих планах Юрія Капаруліна проєкти, присвячені історії Херсона, зокрема херсонського ГЕТТО.

Ксенія Сіліна, Григорій Шматко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди