Ставлення українців до Росії погіршилося — КМІС

Ставлення українців до Росії погіршилося — КМІС

Опитування
Ставлення українців до Росії погіршилося — КМІС Ілюстративне фото, Unsplash

У серпні-вересні 2020 ставлення українців до Росії погіршилося, а ставлення росіян до України навпаки покращилося. Про це свідчать дані Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

У коментарі Суспільному генеральний директор КМІС Володимир Паніотто розповів, що опитування проводилось власним коштом інституту в рамках спільного з російською недержавною дослідницькою організацією "Левада-Центр.

"Опитування проводилось в рамках спільного проєкту з 2008 року. Чотири рази на рік ми (КМІС - ред.) проводимо опитування за власний кошт. Є опитування з рядом питань і на замовлення, але саме це робили власним коштом", — зазначив він та додав, що для опитування обиралися питання, на його думку, важливі для українського суспільства.

За результатами опитування, у вересні 2020 року добре або дуже добре ставилося до Росії 42% українців, погано або дуже погано теж 42%, а 16% ще не визначилися.  У Росії добре або дуже добре ставилися до України 48% населення, погано або дуже погано — 43%9% не визначилися.

У КМІС зазначили, що опитування не було повністю еквівалентними, оскільки в Росії воно проводилося методом особистого (face-to-face) інтерв’ю, а в Україні – методом телефонного опитування, і питання ставлення обох націй один до одного потребує подальшого вивчення.

"За весь період спостережень, крім вересня 2019, українці краще ставилися до Росії, ніж росіяни до України.  У вересні 2019 ставлення росіян до України було дещо кращим, можливо, через очікування, що нова українська влада змінить ставлення українців до Росії.  Після анексії Криму і початку військових дій на Донбасі відбулося різке падіння позитивного ставлення українців до Росії (з 90% до 30%), але після закінчення активних бойових дій ставлення українців до Росії знову дещо покращилося", — зазначено в опитуванні.

За даними опитування, ставлення українців до Росії суттєво залежить від регіону: на заході позитивно ставляться до Росії 30%, у центрі – 38%, на півдні – 52%, на сході – 56%. Більшість тих, хто негативно ставиться до Росії, сконцентрована у Західному регіоні (56%), найменше таких – у Східному регіоні (27%).   

Також, за результатами опитування, у порівнянні з вереснем 2019 і лютим 2020 рівень підтримки незалежності України (відсоток тих, хто вважає, що Україна має бути незалежною від Росії) залишається таким самим – 90%, цей показник практично не змінюється з 2014 року. 

Довідка. Опитування проводилося з 12 до 16 вересня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted  telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед українців старше 18 років. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2000 інтерв'ю.

 Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,4% — для показників близьких до 10%.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди