NBC News: США готуються передати Україні ракети ATACMS великої дальності

NBC News: США готуються передати Україні ракети ATACMS великої дальності

ЗМІ
ATACMS
. Запуск ракет ATACMS українськими військовими. Скриншот із відео

Коли США схвалять законопроєкт допомоги для України, то в одному із перших пакетів допомоги будуть ракети ATACMS великої дальності, які здатні вразити контрольований Росією Крим.

Про це повідомляє канал NBC News з посиланням на джерела.

За словами чиновників, після кількох місяців запитів України Білий дім працює над наданням Києву нових потужних балістичних ракет великої дальності ATACMS. До цього українські військові використовували ці ракети лише середньої дальності.

Зараз США схиляються до відправлення версії ракети більшого радіусу дії, за словами джерел видання. Це дозволить Україні завдати удару далі всередині контрольованого Росією Кримського півострова.

Представники оборонного відомства повідомили NBC News, що США мають обмежений запас ATACMS і навряд чи відправлять їх в Україну без грошей на поповнення запасів США.

"Якщо Конгрес схвалить збільшення фінансування для України, США можуть включити ATACMS великої дальності в один із перших пакетів військової допомоги, оплачуваної за ці гроші. США також мають боєприпаси та артилерію, готові негайно відправити в Україну, якщо фінансування схвалять", — кажуть джерела видання.

Чиновники не виключили звернення до союзників з проханням надати ракети і Україні, а також поповнити свої запаси ATACMS.

Законопроєкт допомоги для України від США

Питання про продовження допомоги Україні від Сполучених Штатів Америки триває ще від жовтня 2023 року. Тоді президент Джо Байден наполягав ухвалити законопроєкт щодо продовження допомоги Україні, Ізраїлю та країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань, на 106 мільярдів доларів.

У листопаді спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою. Згодом хотіли ухвалити законопроєкт допомоги Ізраїлю без України, проте процес затягнувся до лютого 2024 року.

Сенат США 5 лютого оприлюднив деталі законопроєкту, який передбачає спільну допомогу вартістю 118 мільярдів для України, Ізраїлю та Тайваню. Також туди входить фінансування охорони південного кордону. Для України передбачені понад 60 мільярдів доларів.

Нині сенатори намагаються ухвалити законопроєкт допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню без питання фінансування безпеки кордонів США.

На початок