Медведчук приїхав до Путіна та розповів, як вакцинувався російською вакциною від COVID-19

Медведчук приїхав до Путіна та розповів, як вакцинувався російською вакциною від COVID-19

Медведчук приїхав до Путіна та розповів, як вакцинувався російською вакциною від COVID-19
. Фото: Facebook/Оксана Марченко

Уся родина одного з лідерів партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктора Медведчука у серпні вакцинувалася російською вакциною від COVID-19 "Спутнік-V". Зокрема, це зробила і дружина Медведчука Оксана Марченко. 6 жовтня Медведчук зустрівся у Москві зі своїм кумом, президентом РФ Володимиром Путіним, та попросив у нього цю вакцину для України.

Вакцинація Медведчука

В ефірі одного з пропагандистських каналів РФ заявили, що уся родина Медведчука вакцинувалася і показали уривки його зустрічі з Путіним, де один із лідерів ОПЗЖ вмовляє російського президента надати вакцину Україні.

"У ході зустрічі Віктор Медведчук повідомив, що вся його родина зробила щеплення російською вакциною від коронавірусу і попросив вивчити питання її постачання до України. Путін погодився надати вакцину, якщо надійде відповідний запит", — йшлося в повідомленні.

Медведчук сказав Путіну, що "Росія стала першою країною, яка створила вакцину" і попросив надати її Україні, заявивши, що "українські громадяни потребують захисту і вакцинації", а російська вакцина є "найнадійнішим і найстабільнішим засобом". Путін відповів, що якщо офіційна влада України сформулює запит, Росія надасть вакцину, "не дивлячись на жодні політичні складнощі".

Медведчук має двох доньок — 38-річну Ірину та 16-річну Дарину, яка є похресницею Путіна. Згідно з повідомленням російського ТБ, вони також зробили щеплення російською вакциною.

Читайте також: "Дружина Медведчука стала власницею будівельної компанії у Москві — "Схеми"

Як світ реагував на російську вакцину

11 серпня Путін заявив, що в Росії зареєстрували першу у світі вакцину від коронавірусу, не дочекавшись третьої фази випробувань, а його дочки вже зробили щеплення.

Видання Bloomberg писало, що група міжнародних вчених поставила під сумнів результати дослідження російської вакцини й опублікувала свої висновки в медичному журналі Lancet, заявивши, що деякі з результатів здаються неймовірними. Дослідники висловили стурбованість з приводу рівнів антитіл у низки учасників дослідження, яким зробили експериментальні щеплення. За їхніми висновками, ці рівні були ідентичними. Науковці заявили, що вакцина "містить кілька проблемних моментів".

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що "стежить за прогресом Росії в розробці вакцини COVID-19, але прогрес в боротьбі з вірусом не повинен ставити під загрозу безпеку". Також ВООЗ не включила зареєстровану Росією вакцину від коронавірусу до переліку тих, які знаходяться на завершальному етапі випробувань. США також скептично поставилися до заяви РФ щодо ефективності своєї вакцини.

"Я дійсно сумніваюся, що вони зробили це. Якби ми хотіли ризикнути і нашкодити великій кількості людей або дати їм щось, що не працює, ми могли б почати робити це наступного тижня. Але це не так", — сказав головний інфекціоніст країни Ентоні Фаучі.

Водночас міжнародний сумнів не послабив російського ентузіазму щодо вакцини. Уряд країни продовжує її розповсюджувати. Зокрема, з 1 жовтня Міністерство охорони здоров'я Білорусі мало намір почати тестувати її на своїх громадянах. Російська вакцина "Спутник V" отримала свою назву на честь першого в світі штучного супутника, запущеного СРСР в 1957 році.

На початок