"Укроборонпром" вже корпоратизував 33 підприємства

"Укроборонпром" вже корпоратизував 33 підприємства

"Укроборонпром"
"Укроборонпром". Ілюстративне фото: УНІАН

У лютому "Укроборонпром" корпоратизував ще п'ять підприємств. Таким чином вже 33 компанії оборонного концерну перетворено на товариства з обмеженою відповідальністю.

Про це повідомляє пресслужба "Укроборонпрому".

"Перетворення оборонно-промислового комплексу триває. Ми маємо стати сучасною зброярською компанією, побудованою за найкращими світовими зразками корпоративного управління", — сказав гендиректор "Укроборонпрому" Герман Сметанін.

Реформа державного сектору ОПК відкриває шлях до масштабного осучаснення української оборонки, її технологічного оновлення та робить галузь драйвером розвитку всієї вітчизняної економіки, додали в "Укроборонпромі".

У жовтні 2021 року набув чинності закон "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності", який заклав правові механізми реформування підприємств галузі. На підставі цього закону розпочато реорганізацію підприємств "Укроборонпрому" та самого концерну.

Реформа передбачає формування кардинально нової трирівневої вертикально-інтегрованої структури управління в оборонно-промисловому комплексі. Державні унітарні та казенні оборонні підприємства концерну будуть перетворені на господарські товариства (третій, найнижчий рівень).

Господарські товариства, своєю чергою, будуть згруповані у галузеві науково-виробничі об'єднання (ГНВО) за основною номенклатурою виробництва (другий, середній рівень): авіавоєнремонт, броньовані машини, ракетні системи, радарні системи, суднобудування, спецекспорт.

У березні 2023 року уряд ухвалив рішення про перетворення державного концерну "Укроборонпром" на акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість", 100% акцій якого тепер належать державі.

На початок