У Франції під час пожежі на заводі згоріло 900 тонн літієвих батарей

У Франції під час пожежі на заводі згоріло 900 тонн літієвих батарей

Масштабна пожежа на заводі Франції
Пожежа на заводі SNAM на півдні Франції, 17 лютого 2024 року. Фото: Pascal MAZET/Х

Близько 900 тонн літієвих батарей згоріло на заводі з перероблення акумуляторів на півдні Франції під час масштабної пожежі.

Про це пише газета Le Monde.

За інформацією, пожежа спалахнула у суботу, 17 лютого, на промисловому майданчику SNAM, на якому переробляють та зберігають батареї. Цей склад площею 3000 квадратних метрів у місті Вів’єз містив 900 тонн літієвих батарей.

Вогонь швидко локалізували, попередньо, жертв і постраждалих немає. Однак пожежа досі активна і її намагаються загасити близько двох десятків рятувальників.

Припускають, що гасіння пожежі може зайняти ще кілька днів.

"Дуже важко гасити ці акумулятори. Нам довелося уповільнитися, щоб запобігти забрудненню прилеглих територій", — розповів один із рятувальників.

Як пише газета, продукти, наявні на заводі SNAM, можуть призвести до викиду кадмію. Кадмій дуже токсичний у короткостроковій та довгостроковій перспективі, а також небезпечний для навколишнього середовища.

Водночас з огляду до середовища поблизу заводу та поведінку токсичних парів (йдеться про висоту над рівнем моря), вони не повинні завдавати шкоди безпосередньому здоров'ю місцевих жителів.

Під час гасіння пожежі як запобіжний захід запровадити блокування населення в радіусі 500 метрів.

"Дим, який виривався з цих літієвих батарей, був дуже густим, дуже пахучим, тому ми знали, що існує потенціал токсичності", — пояснили у префектурі.

На місці працювала команда, що спеціалізується на технологічних ризиках, щоб оцінити вплив можливого забруднення атмосфери.

Місцева асоціація захисту навколишнього середовища Adeba написала на своїй сторінці у Facebook, що "те, що трапилося, є дуже серйозним".

"Ми покладаємо великі надії на подальше розслідування. Ми не задовольнятимемося заспокійливими пресрелізами від префектури, компанії та місцевих обраних посадових осіб", – йдеться у повідомленні Adeba.

На початок