У Папуа-Новій Гвінеї щонайменше 64 людини загинули через зіткнення між племенами

У Папуа-Новій Гвінеї щонайменше 64 людини загинули через зіткнення між племенами

Оновлено
У Папуа-Новій Гвінеї щонайменше 64 людини загинули через зіткнення між племенами
Місцеві жителі в традиційному одязі стоять біля будівлі Парламенту в Порт-Морсбі, Папуа-Нова Гвінея, 20 листопада 2018 року. Ілюстративне фото: AP/Mark Schiefelbein

Щонайменше 64 людини загинули в провінції Енга в Папуа-Новій Гвінеї внаслідок міжплемінних зіткнень.

Оновлені дані повідомляє Al Jazeera.

Місцева газета Post-Courier з посиланням на поліцію повідомляє, що вбивства почалися на світанку в неділю, 18 лютого, в районі Вапенаманда провінції Енга. Зазначається, що ворогуючі угруповання використовували гвинтівки АК47 і М4.

Поліція повідомила, що вони знайшли 64 тіла на узбіччях доріг, пасовищах і пагорбах Вапенаманди. Очікується, що кількість загиблих може зрости.

Як пише ABC Australia із посиланням на місцеву поліцію, чоловіків убили, коли вони потрапили у засідку. Цей випадок може стати наймасовішим убивством у країні в новітній історії.

"Це, безумовно, найбільше вбивство, яке я бачив…", — сказав в.о. керівника поліції Джордж Какас.

За даними поліції, одне з племен разом зі своїми союзниками та найманцями йшло напасти на сусіднє плем'я, коли вони потрапили в засідку.

Як пише АВС, в сутичках брали участь ті ж племена, які були відповідальні за зіткнення, що забрали 60 життів у провінції Енга минулого року.

Торік провінція Енга була закрита на кілька місяців через загострення міжплемінних боїв. Поліція намагалася зупинити постачання вогнепальної зброї та боєприпасів до регіону.

Що відомо про міжплемінні сутички у Папуа-Новій Гвінеї

Насильство між племенами поширилося в регіоні Енга після виборів у 2022 році. Значний спалах насилля стався торік у вересні. Тоді одне з племен звинуватили у смерті чоловіка. Згодом була влаштована засідка з убивством п’ятьох людей. У наступні місяці ситуація вийшла з-під контролю. У міру того, як залучилося більше племен, багато сіл були захоплені та спалені.

Провінція намагалася врегулювати бойові дії, але з огляду на те, що в ескалації брали участь 17 племен, збереження миру залишається проблематичним.

Папуа Нова Гвінея — держава Океанії у південно-західній частині Тихого океану. Має сухопутний кордон лише на заході з Індонезією, на півдні країна омивається водами Коралового моря, з півночі та сходу — водами Тихого океану. За формою державного устрою є парламентською конституційною монархією на чолі з британським монархом. Основу населення складають меланезійці, папуаси, негрито, мікронезійці та полінезійці.

На початок