Китай посилить патрулювання у водах біля контрольованих Тайванем островів

Китай посилить патрулювання у водах біля контрольованих Тайванем островів

Китай, Тайвань
. Китайські військові вертольоти пролітають повз остров Пінтан, одну з найближчих до Тайваню точок материкового Китаю, в провінції Фуцзянь, 4 серпня 2022 року. Фото: Ектор Ретамаль/AFP через Getty Images

Берегова охорона Китаю заявила, що посилить свою правоохоронну діяльність та здійснюватиме регулярне патрулювання навколо невеликої групи контрольованих Тайванем островів біля китайського узбережжя через зростання напруженості після загибелі двох громадян Китаю.

Про це повідомляє Reuters.

У короткій заяві китайська берегова охорона повідомила, що здійснюватиме регулярне патрулювання і перевірки у водах навколо острова ЦзіньменьЦзіньмень (Кінмень) — острови в західній частині Тайваньської протоки, перебувають під управлінням Тайваня.Географічно розташовані поблизу берегів китайської провінції Фуцзянь, на схід від міста Сямень (Амой). і поблизу міста СяменьСямень, також Амой — найбільший порт китайської провінції Фуцзянь. "подальшої підтримки порядку операцій у відповідних водах і захисту життя та майна рибалок".

Пізно ввечері в суботу, 17 лютого, китайський офіс у справах Тайваню заявив, що загибель рибалок викликала "сильне обурення" в Китаї, наголосивши, що жодних заборонених акваторій не існує.

"Рибалки по обидва боки Тайванської протоки з давніх часів працюють у традиційних рибальських угіддях в морській зоні Цзіньмень і Сямень, і не існує такого поняття, як "заборонені або обмежені води. Уряд Китаю ніколи не потерпить ігнорування безпеки китайських рибалок з боку Тайваню", — йдеться в заяві Пекіна.

Рада Тайваню у справах материкового Китаю сказала, що тайванські сили і надалі забезпечуватимуть дотримання правил про заборону несанкціонованого доступу Китаю до тайванських вод навколо Цзіньмень, а звинувачення з боку Пекіна в "грубому вигнанні" рибалок не відповідають дійсності.

У Тайбеї зазначили, що кораблі, які не мають назви, сертифікації або портової реєстрації, здійснюють "постійні вторгнення" і роблять небезпечні маневри при спробі втечі, що призводить до "прикрих інцидентів".

У четвер, 15 лютого, Тайвань виступив на захист дій своєї берегової охорони після того, як двоє людей на китайському катері, який занадто близько підійшов до прикордонного тайванського острова, загинули, коли їхній човен перекинувся при спробі втекти від корабля берегової охорони. Двоє інших вижили. Китай засудив дії Тайваню

Тайвань, який Китай вважає своєю територією, останніми роками скаржиться на китайські рибальські човни та інші судна, що діють у підконтрольних Тайбею водах, особливо навколо островів Цзіньмень і Мацзу на невеликій відстані від китайського узбережжя.

Цзіньмень, як і Мацзу, контрольовані Тайванем з 1949 року. У розпал холодної війни Цзіньмень був зоною частих боїв, але сьогодні це популярне туристичне місце, хоча багато острівців, що входять до групи островів, захищені тайванськими військовими і закриті для цивільного населення.

29 січня влада Китаю на постійній основі розмістила чотири бойові кораблі в акваторії навколо острова Тайвань.

На початок