WP: Кремль провів інформаційну кампанію про конфлікт між Зеленським і Залужним

WP: Кремль провів інформаційну кампанію про конфлікт між Зеленським і Залужним

WP: Кремль провів інформаційну кампанію про конфлікт між Зеленським і Залужним
Президент України Володимир Зеленський та генерал Валерій Залужний. Фото: ОПУ

Журналісти The Washington Post отримали доступ до понад 100 документів, які свідчать про масштаби кремлівської пропаганди, націленої на президента Володимира Зеленського з метою розділити та дестабілізувати українське суспільство. Значна частина цієї пропаганди була направлена на роздмухування конфлікту між Зеленським та генералом Валерієм Залужним.

Про це йдеться у матеріалі видання.

"Нам потрібно посилити конфлікт між Залужним і Зеленським у стилі "він має намір його звільнити"", — написав один кремлівський політтехнолог рік тому після зустрічі високопоставлених російських чиновників і московських експертів.

За даними розслідування, навесні 2023 року пост кремлівських стратегів у Facebook про те, що "Валерій Залужний може стати наступним президентом України", набрав 4,3 мільйона переглядів. Потім Кремль видав накази створити подібні дописи та повідомлення про те, що західні лідери шукають заміну Зеленському і що Залужний має намір зупинити контрнаступ.

У червні російські боти намагався підкреслити, що Залужний зник з поля зору громадськості, а російські блогери отримали вказівку публікувати коментарі, у яких заявлялося, що Залужний зник з публічних обговорень, бо міг зайняти місце Зеленського.

В іншій замовній статті описувалося, як Зеленський буцімто підштовхував українські сили до оборони Бахмута всупереч волі Залужного.

Також російські ферми тролів писати коментарі на кшталт: "Чому українські генерали ненавидять Зеленського? Піар з крові бійців" і "Розстріляти виснаженого президента? В Україні зріє генеральська змова".

Загалом в отриманих журналістами документах йдеться, що росіяни були готові заплатити до 39 тисяч доларів за розміщення антиукраїнських публікацій у головних ЗМІ на Заході. А так звані російські "працівники ферм тролів" отримували 60 тисяч рублів на місяць, або 660 доларів, за написання 100 коментарів на день.

Водночас російські стратеги жалілися, що українське суспільство залишалося надзвичайно згуртованим після вторгнення Росії. Офіційні особи в Москві, як показують документи, висловлювали розчарування через свою нездатність розпалювати розкол.

На початок