Протест польських фермерів на кордоні: у ДПСУ відзначили проблеми з доставкою гуманітарних вантажів

Протест польських фермерів на кордоні: у ДПСУ відзначили проблеми з доставкою гуманітарних вантажів

Протест польських фермерів на кордоні: є проблеми з доставкою гуманітарних вантажів
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України. Фото: УНІАН

Через акції протесту польських фермерів на кордоні з Україною є проблеми з доставкою гуманітарної допомоги.

Про це речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко сказав у ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“При тій кількості перетинів кордону, яку ми маємо на даний момент щодо руху вантажних транспортних засобів, у мене є сумніви, що учасники цієї блокади пропускають необхідну кількість гуманітарної допомоги, яка йде в Україну по всіх напрямках”, — сказав Демченко.

За його словами, рух обмежений і кількість перетину кордону вантажівками дуже мала, тому на території Польщі утворилася черга.

"Скоріше за все, вони навіть не виокремлюють вантажно-транспортні засоби, які перевозять гуманітарну допомогу або інші важливі вантажі, які рухаються в Україну", — сказав речник ДПСУ.

Коли у Демченка уточнили, чи застрягла на кордоні гуманітарна допомога, відповів, що “скоріш за все так”.

З 9 лютого на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту на автошляхах, які ведуть через пункти пропуску "Дорогуськ–Ягодин" та "Гребенне–Рава-Руська".

Вранці 12 лютого польські фермери обмежили рух автодорогами, які ведуть через пункти пропуску "Зосин–Устилуг" та "Долгобичув–Угринів", і знову заблокували "Шегині".

Україна може втратити понад 7 мільярдів гривень, якщо блокада кордону на чолі з польськими фермерами не буде знята до кінця лютого, повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Станом на ранок 16 лютого польські фермери продовжують блокувати рух вантажівок на п’яти пунктах пропуску — "Ягодин", "Рава-Руська", "Шегині", "Устилуг" та "Угринів". Сукупно на всіх заблокованих напрямках черга на в’їзд в Україну складає 1400 вантажівок.

На початок