Країни "Веймарського трикутника" зробили заяву щодо підтримки України

Країни "Веймарського трикутника" зробили заяву щодо підтримки України

Очільники МЗС ФРН, Франції та Польщі
Міністри закордонних справ Німеччини, Франції та Польщі — Анналена Бербок, Стефан Сежурне та Радослав Сікорський. Фото: МЗС Франції/Х

Міністри закордонних справ Франції, Німеччини та Польщі хочуть продовжити координувати зусилля у форматі "Веймарського трикутника" та планують найближчим часом зустрітися з главою МЗС України Дмитром Кулебою.

Про це йдеться у їхній спільній заяві за підсумками переговорів у Франції.

"Найближчим часом ми також маємо намір організувати розширену зустріч міністрів закордонних справ "Веймар + Україна", — йдеться в заяві.

Згідно із заявою, Франція, ФРН і Польща готові й надалі допомагати Україні. Зазначається, що у війні в Україні на карту поставлено інтереси безпеки Європи.

У межах допомоги Києву також пропонується окремо на саміті НАТО в липні обговорити, як краще продемонструвати підтримку України та її євроатлантичної інтеграції з боку альянсу. Глави МЗС заявили, що підтримують право України на вибір власних заходів гарантування безпеки та підтримують її на шляху оперативної сумісності, підкресливши, що майбутнє України — в НАТО.

Крім військової підтримки країни Веймарського трикутника, обіцяють спільно допомагати Україні добитися прогресу на шляху до членства в ЄС.

Поки що вони очікують на вихід оновленої доповіді Єврокомісії про прогрес реформ в Україні та готові визначити конкретні проєкти для України на шляху до вступу до ЄС.

Окремо йдеться про бажання здійснювати спільні проєкти відновлення країни після війни.

"Щоб підтримати процес вступу Молдови та України до ЄС, ми розвиватимемо тристоронні ініціативи, які сприятимуть співпраці демократичних неурядових організацій Франції, Німеччини та Польщі з Молдовою та Україною", — йдеться у спільній заяві.

Веймарський трикутник — це неформальне міжнародне об'єднання Німеччини, Польщі та Франції, яке виникло в 1991 році. У рамках групи відбуваються численні зустрічі міністрів закордонних справ та глав держав. Метою групи було просування Польщі на шляху по вступу до Європейського Союзу й НАТО. Проте об'єднання продовжує існувати й після входження Польської Республіки до НАТО (1999) і ЄС (2004) та є однією з ініціатив з вироблення ідей ЄС.

На початок