Німецька компанія Siemens повністю виходить із російського ринку

Німецька компанія Siemens повністю виходить із російського ринку

Директор Siemens Джо Кезер
Генеральний директор Siemens Джо Кезер на віртуальних щорічних зборах акціонерів у Мюнхені, 3 лютого 2021 р. Ілюстративне фото: AP/Matthias Schrader

Російська структура Siemens AG ТОВ "Системс" (колишнє ТОВ "Сіменс") планує у лютому 2024 року ініціювати процедуру добровільної ліквідації через неможливість продовжувати свою звичайну діяльність, пов’язану з імпортом товарів у Росії.

Про це повідомляє "Интерфакс" із посиланням на звіт компанії за результатами 2023 року.

Згідно зі звітом компанії, у 2023 році виторг ТОВ "Системс" становив 278,8 млн рублів (понад 3 млн доларів) проти 6,32 млрд рублів (66 млн доларів) роком раніше. Чистий збиток — 279,6 млн рублів.

"На балансі компанії майже не залишилося активів, крім дебіторської заборгованості та грошових коштів на рахунках (у сумі — 843,6 млн рублів). Компанія нагадала, що у зв’язку із санкціями ЄС щодо Росії Siemens AG у березні 2022 році призупинив нові замовлення і постачання в країну", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Siemens почав роботу в Росії ще в середині XIX століття, співпраця не припинялася навіть у період СРСР.

Станом на кінець 2023 року в Росії було зареєстровано 18 структур, пов’язаних із Siemens AG. Наразі частина з них ліквідована або перебуває в процесі ліквідації, частина — змінила власників.

Siemens AG займається операціями у сфері автоматизації та цифровізації для промисловості, інтелектуальної інфраструктури, транспорту, розподілених енергосистем.

У травні 2022 року німецький концерн Siemens оголосив, що вийде з російського ринку через війну в Україні: компанія почала процедуру згортання всієї промислової діяльності.

На початок