єЧерга: уряд оновив перелік товарів із пріоритетом при перетині кордону

єЧерга: уряд оновив перелік товарів із пріоритетом при перетині кордону

єЧерга: уряд оновив перелік товарів із пріоритетом при перетині кордону
єЧерга. Фото: Суспільне Луцьк

Уряд оновив перелік товарів у єЧерзі, що мають пріоритет при перетині кордону або потребують особливого режиму зберігання. До переліку товарів з пріоритетним перетином кордону додали компоненти крові та лікарські засоби.

Про це повідомила пресслужба Укртрансбезпеки.

“За дорученням Міністерства відновлення розробники проєкту єЧерга внесли до системи оновлений перелік товарів, які мають пріоритет при перетині кордону або потребують особливого режиму зберігання У переліку кодів УКТЗЕД з'явились компоненти крові та лікарські засоби”, — йдеться в повідомленні.

Відповідне рішення міститься у Постанові КМУ від 2 лютого 2024 р. № 113

Зазначається, що для включення в перелік коду УКТЗЕД необхідно:

  1. Звернутись до профільної асоціації виробників таких товарів.
  2. Профільна асоціація передає таку інформацію вищому органу виконавчої влади, який формує та реалізує державну політику у відповідній сфері.
  3. За ініціативою такого органу уряд може ухвалити рішення про розширення переліку кодів товарів, які включені до переліку.

єЧерга — електронна черга перетину кордону на міжнародних автомобільних пунктах пропуску.

8 травня 2023 року на 16 пунктах пропуску стартувала послуга запису до електронної черги для перетину кордону водіями вантажівок. Зареєструватись можна на сайті echerha.gov.uaабо в мобільному застосунку "єЧерга". З середини травня перетин кордону для вантажівок мав стати можливим лише за записом в електронній черзі.

Проєкт “Електронна черга перетину кордону” реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Укртрансбезпекою, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури, Державною митною службою та Державною прикордонною службою.

На початок