Удари РФ по Люботину 11 лютого пошкодили будівлю міського відділу освіти

Удари РФ по Люботину 11 лютого пошкодили будівлю міського відділу освіти

Доповнено

У Люботині Харківського району прибирають наслідки влучань ввечері 11 лютого. РФ поцілила ракетами по навчально-виробничому комбінату, у будівлі якого розташований міський відділ освіти.

За період повномасштабного вторгнення це перше влучання по території будівлі, розповіла Суспільне Харків начальниця відділу освіти Катерина Лампанченко.

"Пошкоджені дах, система опалення, 80% вікон пошкоджені. Дах потребує капітального ремонту: у шифері великі дірки. Добре, що не було нікого на місці. Ніхто з людей не постраждав на території нашого закладу. Сусідній ліцей залізничного транспорту був пошкоджений. У них розбиті вікна, також прибирають", — каже Лампанченко.

Вирва внаслідок влучання на територію комбінату в Люботині
Вирва внаслідок влучання на територію комбінату в Люботині, 12 лютого 2024 року, Харківська область. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Працівники прибирають скло, виносять розбиті та поламані меблі, щоб зашивати вікна. У відділі освіти працюють очно, зокрема бухгалтерія, каже начальниця, тому на час ремонту будівлі працівникам доведеться переїхати в інше приміщення.

У Люботині прибирають наслідки влучання по навчально-виробничому комбінату
У Люботині прибирають наслідки влучання по навчально-виробничому комбінату, 12 лютого 20224 року, Харківська область. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Попередньо, росіяни вдарили по Люботину двома ракетами С-300, розповів заступник міського голови В'ячеслав Рубан. За його словами, по ліцею залізничного транспорту військові РФ б'ють вдруге — першого разу завдали удару в червні 2022 року. Тоді там працював волонтерський пункт, де збирали допомогу для переселенців.

Люботин ліцей
Харківська область, червень 2022 року. Наслідки обстрілу навчального закладу в Люботині. Фото: Суспільне Харків

Під час нічного удару у навчальному корпусі ліцею нікого не було, говорить В'ячеслав Рубан.

"Пошкоджені вікна, двері, а також дах. Нам допомагають громадські організації. Вже плівку надали, зараз очікуємо на OSB-плити, а також на шифер", — пояснив заступник Люботинського міського голови.

Люботин удар 11 лютого
В'ячеслав Рубан, заступник Люботинського міського голови. Фото: Суспільне Харків

Поряд із пошкодженим ліцеєм розташований гуртожиток для переселенців. У будівлі вибухова хвиля вибила вікна.

"Дуже налякані люди та діти. Вони були у сховищі. Всі досі там, і наступного дня після удару будуть ночувати в укритті", — каже комендантка гуртожитку Поліна Рогатіна.

Удари РФ по Люботину 11 лютого
Вибиті вікна внаслідок удару РФ по Люботину, Харківська область, 12 лютого 2024 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Перебувала в укритті після обстрілу й переселенка з Куп'янська Віта Ващенко разом з двома онуками.

"Вже спали, вечір був, діти заснули. І все на очах прилетіло, іскри. Ми речі на ходу збирали. Діти перелякані, ми всі тремтимо", — розповіла Віта Ващенко.

Удари РФ по Люботину 11 лютого
Переселенка з Куп'янська Віта Ващенко у гуртожитку в Люботині, Харківська область, 12 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Харків

Удари РФ по Люботину 11 лютого
У Люботині усувають наслідки удару РФ 11 лютого, Харківська область, 12 лютого 2024 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

За словами заступника Люботинського міського голови В'ячеслава Рубана, збитки після обстрілу ще підраховують. Усі вибиті вікна планують закрити 12 лютого.

Що відомо про удари по Люботину ввечері 11 лютого

О 23:32 11 лютого РФ атакувала Люботин Харківського району ракетами, попередньо — С-300. У місті зафіксували влучання у приватні будинки, міську поліклініку, фітнес-клуб та навчально-виробничий комбінат.

"Задокументовані влучання двох російських ракет", — повідомила пресслужба облпрокуратури.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок