У російській в’язниці помер 71-річний українець, якого звинуватили у шпигунстві

У російській в’язниці помер 71-річний українець, якого звинуватили у шпигунстві

СІЗО у Курську
Курське СІЗО № 1. ФОТО: з сайту Медійна Ініціатива

У Росії помер 71-річний громадянин України Віктор Демченко. Його утримували в СІЗО Ростовської області за обвинуваченням у "шпигунстві" та "участі в терористичній спільноті".

Про це повідомили в російській організації "Меморіал".

Зазначається, що інформація щодо припинення справи через смерть обвинуваченого з’явилася в картотеці на сайті суду. На ці дані звернув увагу "Меморіал". Припускають, що Демченко помер у СІЗО на території Ростовської області.

Російське державне агентство ТАРС повідомило, що Віктор Демченко помер нібито в ростовській тюремній лікарні від інсульту 31 грудня.

Про Демченка й про саму справу відомо вкрай мало. Як пише "Меморіал", Демченко народився 1952 року в місті Моспине біля Донецька. Там він і проживав. Кримінальна справа щодо нього надійшла до Південного окружного військового суду наприкінці серпня 2023 року.

З 2014 року Моспине тимчасово окуповане. Чи є у Демченка близькі родичі та де вони проживають — із відкритих джерел невідомо.

Чоловіка обвинувачували за статтями про "шпигунство", "участь у терористичній спільноті" і "незаконне зберігання зброї або боєприпасів" Кримінального кодексу РФ. Загалом у справі Демченка відбулося 7 засідань. Підсудні за цією категорією справ перебувають зазвичай у ростовських СІЗО.

На початок