"Служать лише інтересам Путіна" — голова Євроради Мішель прокоментував заяви Трампа про НАТО

"Служать лише інтересам Путіна" — голова Євроради Мішель прокоментував заяви Трампа про НАТО

голова Євроради Мішель прокоментував заяви Трампа про НАТО
Президент Євроради Шарль Мішель виступає після саміту ЄС у Брюсселі, 15 грудня 2023. Фото: AP Photo/Virginia Mayo

Голова Європейської Ради Шарль Мішель розкритикував заяви експрезидента США Дональда Трампа про те, що той "заохочував" би Росію до агресії проти НАТО. За словами Мішеля, нерозважливі заяви про безпеку НАТО та солідарність статті 5 служать лише інтересам президента РФ Володимира Путіна.

Про це Мішель написав у соцмережі Х (колишній Твіттер).

“Трансатлантичний альянс протягом 75 років підтримує безпеку та процвітання американців, канадців і європейців. Нерозважливі заяви про безпеку НАТО та солідарність статті 5 служать лише інтересам Путіна. Вони не приносять у світ більше безпеки чи миру”, — написав Мішель.

Він додав, що такі заяви навпаки наголошують на необхідності для ЄС терміново розвивати свою стратегічну автономію та інвестувати у свою оборону.

“І зберегти наш Альянс сильним”, — наголосив Мішель.

Колишній президент США Дональд Трамп під час мітингу у Південній Кароліні 10 лютого згадав, як, перебуваючи на посаді, заявив одному з лідерів НАТО, що "заохочував би" Росію напасти на тих членів Альянсу, які роблять недостатні внески на оборону. Заступник прессекретаря Білого дому Ендрю Бейтс назвав слова Трампа "жахливими і ненормальними", а також такими, що ставлять під загрозу національну безпеку й економіку США

На початок