Президентські вибори у Фінляндії: розпочався другий тур

Президентські вибори у Фінляндії: розпочався другий тур

Президентські вибори у Фінляндії: розпочався другий тур
Фото: AP

У Фінляндії 11 лютого розпочався другий тур президентських виборів. Дільниці відкрилися о 09:00 і працюватимуть до 20:00.

Про це повідомило видання Yle.

Результати першого туру волевиявлення були оголошені 28 січня.

Колишній прем'єр-міністр і кандидат від "Коаліційної партії" Александер Стубб переміг у першому турі, набравши 27,2% голосів. До другого туру також пройшов ексочільник МЗС Пекка Хаавісто з 25,8% підтримки.

Політик, який набере більше голосів у другому турі, буде призначений наступним президентом Фінляндії 1 березня 2024 року.

Що відомо про кандидатів

Александр Стубб — правоцентрист, раніше обіймав посади прем'єр-міністра та міністра закордонних справ. У 2017 році залишив політику й не збирався повертатися, але вторгнення Росії в Україну змусило його змінити думку.

Пекка Хаавісто — засновник лівоцентристської Партії зелених. Вже втретє є кандидатом на пост президента. Вперше балотувався до парламенту в 1987 році, а з 2019 по 2023 рік обіймав пост міністра закордонних справ.

"Обидва є знайомими обличчями з сильним зовнішньополітичним досвідом", — охарактеризувала кандидатів газета The New York Times.

На початок