"Повторив стару брехню" — як у світі й Україні реагують на інтерв'ю Путіна Карлсону

"Повторив стару брехню" — як у світі й Україні реагують на інтерв'ю Путіна Карлсону

Доповнено
Інтерв'ю Путіна Карлсону — оцінка речниці Єврокомісії
Путін та Карлсон під час інтервʼю. Фото: Gavriil Grigorov/Sputnik/АР

Брехливим і маніпулятивним назвала інтерв’ю президента РФ Володимира Путіна ексведучому американського телеканалу Fox News Такеру Карлсону речниця Єврокомісії Набіла Массралі. За її словами, Путін знову продемонстрував, що він не зацікавлений у справжніх і значущих кроках до миру.

Про це Массралі заявила на брифінгу у п’ятницю, 9 лютого.

“Ми не побачили нічого нового в цьому інтерв’ю. Путін повторив стару брехню, викривлення та маніпуляції та продемонстрував велику ворожість до Заходу, яка теж не є новою. Ми шкодуємо, що Путін фактично забезпечив собі платформу для маніпулювання та поширення пропаганди”, — сказала речниця Єврокомісії.

За її словами, Путін підкріплює добре відому брехню про Україну — небезпечну брехню, оскільки він використовував її як так зване виправдання незаконної, неспровокованої агресивної війни Росії проти України, мирного сусіда.

“Ця брехня вже стала прямою причиною величезних страждань, злочинів і звірств, скоєних проти українського народу Росією. Ви також бачили, що він знову продемонстрував, що він не зацікавлений у справжніх і значущих кроках до миру”, — сказала Массралі.

Вона відзначила, що Путін каже, що Росія буде боротися за свої інтереси до кінця.

“Якщо Путін дійсно хотів боротися за інтереси своєї країни і російського народу, повинен був почати з негайного і беззастережного виведення своїх сил і військової техніки з усієї території України, в межах її міжнародно визнаних кордонів. Він має подбати про величезні проблеми, з якими російське суспільство справді стикається щодня”, — сказала речниця.

Напередодні речник Єврокомісії Петер Стано сказав, що у Європейській комісії наразі не готують пропозицій додати до санкційних списків колишнього американського телеведучого Такера Карлсона, який взяв інтерв’ю у Путіна.

Білий дім застерігає американців не вірити всьому, що скаже Володимир Путін в інтерв'ю Такеру Карлсону

Речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі нагадав про неспровоковану агресію РФ щодо України.

"У лютому 2024 року, два роки тому, він вторгся в сусідню країну без жодної провокації. Україна не була загрозою ні для кого, і американські громадяни це розуміють, американці розуміють, за що борються українці", — сказав Кірбі про президента РФ Путіна.

Кірбі нагадав тим, хто слухатиме інтерв'ю, що вони слухатимуть не будь-кого, а Володимира Путіна, тому не слід вірити всьому, що він говоритиме.

Данілов: "Путін — хвора людина, яка існує у вигаданому світі"

"Путін — хвора людина, яка існує у вигаданому світі, котрого немає і якого ніколи не буде. Його пізнання в історії в цілому й історії України, зокрема, базуються на особистих психічних розладах з ознаками маніакальності. Більш точний діагноз можуть поставити спеціалісти. А чи можна мати справу з божевільним?" — написав секретар РНБО Олексій Данілов у соцмережі Х (колишній Твіттер).

Він додав, що Україна всі висновки стосовно того, як треба розмовляти з Путіним, зробила. За словами Данілова, він сподівається, що такі інтерв’ю допоможуть протверезіти західних політиків.

Що відомо про інтерв'ю Путіна Карлсону

Американський ведучий Такер Карлсон взяв перше інтервʼю як західний журналіст в російського президента Володимира Путіна. Воно триває понад дві години.

Відповідне інтервʼю Карлсон розмістив на своєму сайті.

Путін розпочав своє інтерв’ю з довгого уроку історії, висуваючи неправдиві твердження про суверенітет України та спотворюючи історичні інтерпретації української державності. Він торкнувся теми розширення НАТО, хто підірвав газопроводи "Північний потік", але головною темою стало вторгнення РФ в Україну.

Також Путін оцінив українського президента Володимира Зеленського та обговорив питання увʼязненого американського журналіста Евана Гершковіча.

У двогодинному інтерв’ю президент Росії Володимир Путін більш прямо, ніж зазвичай, сказав, як він бачить завершення свого вторгнення в Україну: не військовою перемогою, а угодою із Заходом про поступку української території Росії для припинення війни.

Хто такий Такер Карлсон

Такер Карлсон колишній ведучий телеканалу Fox News. Саме там він здобув свою популярність. 54-річний Карлсон був надзвичайно впливовим, як ведучий нічного політичного ток-шоу між 2016 і 2023 роками, а після свого звільнення запустив шоу у соцмережі X (раніше Twitter).

У першому ж випуску Карлсон звинуватив Україну в підриві Каховської ГЕС. До цього він неодноразово виправдовував російську агресію, поширював фейки про "американські біолабораторії в Україні" та казав, що підтримка України шкодить країнам Заходу.

Карлсон кілька разів "захищав" президента Путіна після того, як РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Він також назвав президента України Володимира Зеленського "диктатором", який "дружить з усіма у Вашингтоні".

У Росії Карлсона часто називають "авторитетним джерелом новин", особливо коли йдеться про війну в Україні. У вересні 2023 року канал новин "Россия 24" навіть почав транслювати довгі уривки його шоу "Такер на Х", дубльовані російською мовою.

Карлсон є прихильником республіканця та кандидата у президенти Дональда Трампа, який виступає за скорочення допомоги Україні.

На початок