Норвегія надасть Україні більше ППО NASAMS — Міноборони країни

Норвегія надасть Україні більше ППО NASAMS — Міноборони країни

Норвегія надасть Україні більше ППО NASAMS — Міноборони країни
Зенітно-ракетний комплекс NASAMS. Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Норвегія надасть Україні більше NASAMS. Уряд країни пропонує норвезькому парламенту замовити ще десять пускових установок і чотири центри управління вогнем системи ППО NASAMS у Kongsberg Defence and Aerospace (KDA). Це робиться на додаток до викупу вже переданого Україні обладнання.

Про це повідомляє Міністерство оборони Норвегії.

Зазначається, що інвестиції становлять 3,45 мільярда норвезьких крон.

“Норвезька система NASAMS рятує життя українців і запобігає руйнуванню будівель та інфраструктури. Російські ракетні та безпілотні атаки масштабні та жорстокі, тому протиповітряна оборона є абсолютно вирішальною для України. У той же час я стурбований тим, щоб ми якнайшвидше відновили засоби протиповітряної оборони для нашої власної оборони”, — сказав міністр оборони Бйорн Арільд Грам.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 13 грудня виступив із промовою у парламенті Норвегії.

Зокрема, Зеленський тоді подякував норвезькому уряду за надану військову допомогу.

"Україна повернула собі 50% територій, які Росія окупувала після 24 лютого, і ми виграли Чорне море та відновили вільне судноплавство в наших водах. Зокрема, завдяки вашим NASAMS, Harpoon та іншій підтримці", — сказав він.

Того ж дня прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре на спільній пресконференції зі Зеленським оголосив про 5-річний пакет на 1,8 мільярда доларів, який підтримає оборону, економіку та зусилля з відбудови Україні.

Окрім цього, уряд Норвегії погодив передачу додаткових систем протиповітряної оборони NASAMS для України на суму 30 мільйонів доларів.

На початок