У Німеччині через пандемію скоротили святкування 30-річчя возз'єднання країни

У Німеччині через пандемію скоротили святкування 30-річчя возз'єднання країни

У Німеччині через пандемію скоротили святкування 30-річчя возз'єднання країни pixabay

Влада Німеччини скоротила офіційні урочистості та інші святкові заходи з нагоди 30-ї річниці возз'єднання Німеччини через пандемію коронавірусу. Головний урочистий захід за участі керівництва країни відбудеться у ПотсдаміМісто у східній Німеччині, столиця федеральної землі Бранденбург..

Про це повідомляє DW. Цього дня в католицькій Церкві святих Петра і Павла розпочалося екуменічне богослужіння з нагоди свята. Згідно з програмою та вимогами до соціальної дистанції, у богослужінні змогли взяти участь тільки 130 гостей.

На другому офіційному заході будуть присутні 230 гостей. Під час цієї частини урочистостей з промовою виступив президент країни Франк-Вальтер Штайнмаєр та канцлерка Німеччини Анґели Меркель. Також були присутні голови Бундестагу Вольґанґа Шойблє та інші високопосадовців, зокрема, голови земельних парламентів та урядів.

Франк-Вальтер Штайнмаєр і Ангела МеркельАР

Франк-Вальтер Штайнмаєр і Ангела Меркель

У своїй промові Меркель високо оцінила відданість людей, які проявили сміливість, вирішуючи питання єдності. Одна вона додала, що країні й зараз треба мужність, щоб впоратися із сучасними викликами, зокрема, пандемією коронавірусу, а також подоланням все ще існуючих відмінностей між сходом та заходом країни.

Франк-Вальтер Штайнмаєр запропонував встановити меморіал мирної революції в НДР. На центральному святкуванні єдності Штайнмаєр назвав цю революцію "великим моментом, який назавжди матиме місце в нашій німецькій демократичній історії". 

Згідно з представленими нещодавно даними німецького уряду, жодна східнонімецька земля поки ще не дотягує за рівнем розвитку навіть до найменш розвиненої західнонімецької землі.

Що відомо

  • 3 жовтня німці відзначають День німецької єдності. Свято нагадує про об'єднання Німеччини, процес якого завершився саме цього дня у 1990 році. Тоді Німецька Демократична Республіка приєдналась до Федеративної Республіки Німеччини.
  • Основою для об’єднання двох німецьких держав став Договір щодо остаточного урегулювання стосовно Німеччини. Його ще називають Договір "Два плюс чотири" – за кількістю країн, що його підписали: ФРН і НДР плюс Велика Британія, Франція, США і СРСР.
  • Після Другої світової війни територія Німеччина була розділена між країнами-переможницями (США, Велика Британія, Франція і СРСР) на чотири зони окупації – радянську, французьку, британську і американську. Згодом західні держави об’єднали управління своїх зон окупації в Тризонію.
  • Східна частина Німеччини залишалася під управлінням СРСР. У травні 1949 року німецькі землі, що перебували в західній зоні окупації, об’єднались у Федеративну Республіку Німеччина. Водночас Західний Берлін став автономним самоврядним містом. У відповідь на це у жовтні 1949 року в радянській зоні окупації була створена Німецька Демократична Республіка.
  • У 1957 році ФРН запровадила доктрину Гальштейна, яка передбачала автоматичний розрив дипломатичних відносин з будь-якою країною, що визнала НДР. Західна Німеччина відкинула пропозиції східнонімецької сторони про створення конфедерації німецьких держав. У відповідь на це НДР заявила про наміри щодо контролю над Західним Берліном на тій підставі, що він перебуває "на їхній території".
  • У серпні 1961 року німецьку столицю роз’єднали Берлінським муром, який до 9 листопада 1989 року слугував державним кордоном Німецької Демократичної Республіки з Західним Берліном.
  • Процес об'єднання країни став наслідком загальної кризи соціалістичного ладу, зокрема гострої кризи в СРСР. В результаті об’єднання на території колишньої НДР було створено п'ять нових земель - Мекленбург-Передня Померанія, Бранденбург, Саксонія, Саксонія-Анхальт і Тюрингія. Кордони земель ФРН не змінилися.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди