ВАКС конфіскував активи російського олігарха Саввіді — Центр протидії корупції

ВАКС конфіскував активи російського олігарха Саввіді — Центр протидії корупції

 Саввіді
Іван Саввіді. Фото: з сайту PAOK FC

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) конфіскував активи грецько-російського мільярдера Івана Саввіді та його дружини, які знаходяться в Україні.

Про це повідомили у Центрі протидії корупції (ЦПК).

"Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції про стягнення в дохід держави активів російсько-грецького олігарха Івана Саввіді та його дружини Кіріякі", — йдеться у повідомленні.

Серед конфіскованих активів:

  • 100% корпоративних акцій ПрАТ "Пентопак", який є одним з лідерів з виробництва пакування для м'ясних та ковбасних виробів.
  • 100% корпоративних прав дочірнього підприємства "Атлантіс-Пак Україна".

У ЦПК додали, що дружина Саввіді є номінальною власницею низки фірм в Україні, хоча бізнесом фактично володіє її чоловік.

"Якщо рішення встоїть в апеляції, то далі м’яч буде на полі Фонду держмайна, тому, що конфісковане підприємство працює, сплачує податки й має колектив із 200 людей. Будемо стежити за діями ФДМУ щодо цього активу", — йдеться у повідомленні.

29 січня Мін'юст подав позов до ВАКС про застосування санкції, передбаченої пунктом 11 частини першої статті 4 закону України "Про санкції" до Івана Саввіді та його дружини Кіріяки Саввіді, треті особи, які не заявляють самостійних вимог: компанії "Пентопак", та її дочірнього підприємства "Атлантіс-Пак Україна".

Що відомо про подружжя Саввіді

Іван Саввіді — російський підприємець грецького походження, який має тісний зв’язок з владою РФ та керівною партією "Единая Россия". Саввіді також є президентом Федеральної національно-культурної автономії греків Росії, через яку здійснює ідеологічну підтримку дій РФ, шляхом глорифікації президента Володимира Путіна та військовослужбовців російського війська, які беруть участь у війні проти України. Зазначена діяльність має сталий та тривалий характер та здійснюється ним починаючи з 2014 року. Крім цього, в умовах повномасштабного вторгнення, маючи на меті сприяння керівництву тимчасово окупованих українських територій Іван Саввіді підтримує зв’язки та надає матеріально-технічну підтримку самопроголошеним органам та їх керівництву.

За даними Trap Aggressor, Саввіді посів 83 місце у російському списку Forbes-2021 із загальними статками у 1,7 млрд доларів. Він також є акціонером продовольчої групи "Агроком", володіє грецьким футбольним клубом PAOK, морським портом Салоніки та іншим бізнесом у Греції. У 2020 році президент РФ Володимир Путін нагородив Саввіді орденом за успіхи. Саввіді двічі обирався депутатом Держдуми РФ від партії "Единая Россия”, публічно вітав анексію Криму Росією, був спонсором низки російсько-патріотичних фестивалів на півострові, а вже у квітні 2022 року направляв автомобілі та генератори у самопроголошену “ДНР”, за що отримав особисту подяку від ватажків цього угрупування.

Кіріякі Саввіді — його дружина, є однією із найбагатших жінок в Ростовській області РФ. Вона є номінальною власницею низки компаній, а бізнесом фактично володіє її чоловік Іван Саввіді. Їй опосередковано через юридичну особу Костерам Холдінгс Лімітед належить ПрАТ "Пентопак" та ДП "Атлантіс-Пак Україна".

На початок