Росіяни на окупованих територіях блокують сервіси Google: як користуватися інтернетом в окупації

Росіяни на окупованих територіях блокують сервіси Google: як користуватися інтернетом в окупації

Google, окупація, інтернет
Ілюстративне фото, Unsplash

На тимчасово окупованих територіях росіяни почали блокувати доступ до сервісів Google.

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Мешканці низки населених пунктів півдня не мають доступу до YouTube, пошуковику Google, пошти Gmail та інших сервісів "Alphabet".

"Таким чином ворог не лише посилює контроль за інформаційним полем, а й спонукає перейти на «російські аналоги»", — пише ЦНС.

Один із російських аналогів є пошуковик Яндекс, у якому видаляються фотографії про війну, окупацію та спотворюється інформація про вторгнення РФ в Україну. Центр національного спротиву зазначає, що компанія Яндекс передає інформацію окупантам та допомагає відслідковувати рух українців на тимчасово окупованих територіях.

Як користуватися інтернетом в окупації

Росіяни на ТОТ України намагаються приєднати українців до російських інтернет-мереж, проте VPN-сервіси дозволяють обійти обмеження та уникнути слідкування з боку РФ, повідомляє Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Як працює VPN

VPN (Virtual Private Network) – це віртуальна приватна мережа, яка забезпечує шифрування трафіку між клієнтом та VPN-сервером та оновлення IP-адреси, що зазвичай створюється з іншого міста або країни.

VPN-сервіси дозволяють користуватися ресурсами, доступ до яких заборонено за географічним принципом або на підставі рішень органів влади.

Як обрати VPN-сервіс

У Держспецзв'язку зазначають, що краще обрати VPN, в якому є шифрування військового класу (наприклад, AES-256), асортимент протоколів безпеки (OpenVPN, L2TP, IKEv2, WireGuard та інші), захист від витоків через DNS, технологія TrustedServer, яка видаляє всі ваші дані при кожному перезапуску, та функцію автоматичного аварійного відключення.

У відомстві радять також перевіряти репутацію сервісу в пошуковику та не використовувати російських VPN, адже вони, ймовірно, можуть надсилати дані російським спецслужбам.

Серед рекомендованих застосунків:

"Для забезпечення стабільного та безпечного з'єднання рекомендуємо користуватися платними VPN-сервісами. Обов’язково завантажувати додатки VPN-сервісів з офіційних сайтів, дотримуючись усіх ліцензій та рекомендацій постачальника", — додають у Держспецзв'язку.

На початок