У місті на Волині облаштували інтеграційний простір для переселенців

У місті на Волині облаштували інтеграційний простір для переселенців

333 внутрішньо переміщених українців нині проживає на території Горохівської територіальної громади, для них та місцевої молоді у культурному укритті, яке понад рік діє у центрі Горохова, облаштували інтеграційний простір.

Реалізували проєкт за кошти благодійників, ремонт у приміщенні виконали за гроші громади, розповів Суспільному проєктний менеджер Горохівської міської ради Юрій Ковальчук.

"Благодійний фонд "Рокада" в кооперації з ООН на проєкт виділили півмільйона гривень, зі співфінансуванням з Горохівською міською радою – 174 тисячі гривень, було оголошено тендер на ремонтні роботи", — каже Юрій Ковальчук.

У культурно-мистецькому укритті є чотири приміщення
У культурно-мистецькому укритті є чотири приміщення. Фото: Суспільне Луцьк

У культурно-мистецькому укритті є чотири приміщення: концертна зала, яка під час повітряної тривоги вміщує понад 90 людей, зала для репетицій, інтеграційний простір, облаштований на місці старого книгосховища та студія звукозапису для місцевих колективів.

"Цей інтеграційний простір облаштований для того, щоб переселенці не втрачали можливостей для розвитку, щоб вони могли все-таки будувати якісь перспективи, попри те, що втратили. Ми плануємо проводити тут зустрічі двічі на місяць", — каже представниця благодійного фонду Марія Лотвін.

Представниця благодійного фонду Марія Лотвін
Представниця благодійного фонду Марія Лотвін. Фото: Суспільне Луцьк

Переселенка із Запоріжжя Ольга Літвінпсихологиня за освітою, планує проводити тут жіночі зустрічі, майстеркласи для дітей та заняття із тілесної терапії для пенсіонерів.

Переселенка із Запоріжжя Ольга Літвін
Переселенка із Запоріжжя Ольга Літвін. Фото: Суспільне Луцьк

Переселенка із Запорізької області Катерина Вишегородцева каже, що в приміщенні є укриття, і коли збирається молодь та підлітки десь на прогулянку чи зустріч, то їм є куди піти в разі повітряної тривоги.

Переселенка із Запорізької області Катерина Вишегородцева
Переселенка із Запорізької області Катерина Вишегородцева. Фото: Суспільне Луцьк

На території Горохівської міської територіальної громади проживає понад 25 тисяч людей, у Горохові – близько 10 тисяч населення, розказав голова громади Віктор Годик. Каже: новий інтеграційний простір доступний для усіх мешканців громади.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок