Преміювання до 10 тисяч гривень: в громаді на Житомирщині відзначатимуть випускників за досягнення у навчанні

Преміювання до 10 тисяч гривень: в громаді на Житомирщині відзначатимуть випускників за досягнення у навчанні

освіта, премії, місцева влада, учні, гроші, навчання, медаль, Житомирщина, Станишівка
В Станишівській громаді учням за успіхи в навчанні даватимуть премії. Станишівський ліцей, Житомирщина. Фото: Станишівська сільська рада

В Станишівський громаді Житомирщини відзначатимуть випускників 9 та 11 класів, які отримали медалі, свідоцтво з відзнакою за підсумками навчання або склали хоча б один з предметів Національного мультипредметного тесту не менш ніж на 180 балів. Сума найбільшого одноразового преміювання — 10 тисяч гривень.

Про це в коментарі Суспільному в розповів Станишівський сільський голова Юрій Матвійчук.

Рішення про одноразове преміювання випускників прийняли на сесії Станишівської сільської ради 2 лютого 2024 року. Як сказав Юрій Матвійчук, це була його ініціатива, яку підтримали депутати.

"В цьому році буде спільне відзначення випускників. У нас три ліцеї, і одинадцятикласники вирішили, що ми будемо централізовано здійснювати відзначення наших випускників. Ми вирішили стимулювати випускників, і не лише 11 класів, але й 9. Нам потрібні спеціалісти. Хоч ми і не віддалена громада, знаходимося біля Житомира, але у нас є велика потреба в спеціалістах різних категорій. Хочеться, щоб наші випускники здобували вищу освіту і потім поверталися і знаходили робочі місця в своїй громаді", — сказав Станишівський сільський голова.

освіта, премії, місцева влада, учні, гроші, навчання, медаль, Житомирщина, Станишівка
Станишівський сільський голова Юрій Матвійчук. Фото: Надія Назарук/Суспільне Житомир

В проєкті рішення сесії про преміювання та заохочення випускників, який був оприлюднений на сайті Станишівської сільської ради, вказані суми премій, в залежності від досягнень ліцеїстів. Зокрема, в документі йдеться:

  • одноразове преміювання для випускників 11 класів, нагороджених Золотою та Срібною медалями, здійснюється у вигляді грошової премії у розмірі 10 000 гривень та 8000 гривень відповідно;
  • одноразове преміювання випускників 11 класів, які склали зовнішнє незалежне оцінювання (або Національний мультипредметний тест) на 180-200 грошовою винагородою у розмірі 3000 гривень (без врахування оподаткування) за кожен окремий результат;
  • одноразове преміювання для випускників 9 класів, які отримали свідоцтво з відзнакою, здійснюється у вигляді грошової премії у розмірі 5000 гривень.
освіта, премії, місцева влада, учні, гроші, навчання, медаль, Житомирщина, Станишівка
Скриншот проєкту рішення сесії Станишівської сільської ради

За словами Юрія Матвійчука, із бюджету громади великий відсоток в порівнянні до доходів загального фонду іде на соціальний захист, і на його думку, в ці часи це вкрай необхідно. І ця допомога розповсюджується на різні соціальні верстви. Щодо школярів, то в громаді останні п'ять років є преміювання сільського голови найкращих учнів не лише за досягнення в освіті, культурі, а й у спорті.

"Це премія приурочена, як правило, до останніх дзвоників. В цьому році ми також маємо збільшувати розмір цієї премії, бо 2000 гривень це недостатньо", — сказав Юрій Матвійчук.

Як раніше писало Суспільне, в Станишівській громаді Житомирщини за народження дитини виплачують одноразову грошову допомогу. До січня 2024 року вона складала 5 тисяч гривень, нині — 10 тисяч гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок